+ Atbildēt
Atbildes 1 līdz 4 no 4

Tēma: KiCAD pieredze

Senior Member
    Reģistrējās
    Mar 2011
    Atbildes
    531

Default KiCAD pieredze

Ļaudis, pastāstiet par savu pieredzi ar KiCAD. Cik ilgi to lietojiet? Cik sarežģītas plates tajā zīmējiet? Kādi jūsu skatījumā ir plusi un kādi mīnusi? Cik daudz gļuku un cik ātri tie tiek laboti?
    Pats jau gadus 10 zīmēju kreisā P-CADā, esmu ļoti pieradis un aizvien vairāk gribu no šīs adatas nokāpt par labu kam legālam un modernākam ar domu nākotnē no Windows vispār aiziet. Tad nu nolēmu priekšpēdējo projektiņu zīmēt KiCADā, bet, hujakš, un atjēdzos to pa pusei jau uzzīmējis P-CADā. Tad nu vakar jau citu lietu beidzot sāku zīmēt KiCADā. Pašā sākumā ir ļoti grūti, jo, protams, shortcuti nestrādā, ir savādāki un daudz kas vispār strādā citādi. Pagaidām tiku tikai līdz elementu veidošanai un shēmas zīmēšanas sākumam. Kas šobrīt šķiet subjektīvi dīvains KiCAD lietojot uz OS X:
    1. shēmā režģi nevar uzlikt ar metrisku soli. It kā tas jau neko nemaina, bet gribu zīmēt metriski ar 2,5mm soli un viss. Kaut kādā forumā atradu, ka kāds to jau ir prasījis, izstrādātāji pateikuši, ka pagaidām to netaisīs un tēmu aizvēruši. Plus citur bija teikts, ka daudzi iestrādātie komponenti ir ar collīgu soli, kā dēļ tad zīmēt metriski? Un ko tad, ja es gribu 100% visus elementus zīmēt pats, metriski, lai viss vienā stilā?
    2. Shēmā parastu tekstiņu nevar piesaistīt pie režģa, tipa, ka tas ir burta augstuma vidū precīzi pret elementa izvadu/režģi. PCADā, bija vienkārši - piesaisti pie vidus, kādas malas vai kāda stūra vienkārši tekstiņa uzstādījumos ieklikšķinot ķeksīti pie kurienes piesaistīt.
    3. Taisot komponenti, nevaru pagriezt objektu (konkrēti - tranzistora emitera bultiņu) pa konkrētu lenķi, tas griežas tikai par 90 grādiem. PCADā varēja iestādīt soli pa kuru pagriež objektu.
    4. Taisot elementu, nevar noklikšķināt uz līnijas un tad tai vienu galu aizvilkt kur gribas. Tā vietā jāuzbīda kursors uz līnijas gala un jānospiež G, tad var pārvilkt līnijas galu. Bet ja vienā vietā sanāk kopā divas līnijas, tad jāizvēlas no tabuliņas, atpazīstot līniju pēc koordinātām.
    5. Tāda pierasta elementa iezīmēšana ar klikšķi vispār nav, attiecīgi, nestrādā arī pierasts Ctrl-C Ctrl-V, kas gan aizvietojas ar C nospiešanu kursoram esot virs kopējamā elementa un tad tā dublikāta novietošanu kur nepieciešams.
    6. Ja shēmā ir divi savstarpēji savienoti elementi, vienu pavelkot pa rūtiņu malā, savienojumu līnijas nevelkas līdzi, bet atvienojas no kustinātā elementa un karājas gaisā.
    7. Shēmā iezīmēju vairākus elementus, nospiežu delete. Nekas nepazūd. Man ir jāspiež labā poga un jāspiež delete block. Vai jānospiež poga ar miskasti un pa vienam jādzēš elementi. Nu kam ŠIS likās ērtāk?
    --
    Pagaidām esmu saskāries ar šādām lietām, kuras, iespējams, nesanāk tikai manas nezināšanas dēļ. Bet ja šādas, it kā pierastas elementāras lietas nav iespējamas, nez, var būt pasēdēt vēl gadiņu uz P-CADa?
    Last edited by Kodolskiltava; 28-03-2017 at 16:08.

Senior Member
    Reģistrējās
    Jun 2006
    Atrodos
    Cēsu novads
    Atbildes
    958

Pirmo plati ar KICAD uzzīmēju 2014. gadā. Kā sāku ar 2013. gada versiju, tā arī neesmu versiju mainījis. Pirms tam PCAD-2001. Ir uztaisītas 3 nopietnākas plates, ar elementu skaitu vairākos simtos, vēlāk ielikšu bildes. Plusi - pirmkārt iegūtais sirdsmiers. Otrkārt - savu bibliotēku veidošana, manuprāt, vienkāršāka kā PCAD, it sevišķi, ja vienā korpusā ir, piemēram, vairāki opampi utt. Poligonu veidošana uz plates arī man liekas vieglāka.
    Kad sāku, bija grūti. Tagad, kad jāatver kāda vecā PCAD taisītā plate arī liekas grūti. Kas nepatīk. Ķēžu iezīmēšana. Plates redaktorā reizēm darbojas kaut kā kaitinoši, shēmu redaktorā nav vispār, vai nemāku lietot. Kaut kāda jau gatava shēmas fragmenta kopēšana vairākos eksemplāros gan shēmu, gan plates redaktorā manuprāt stipri neērta salīdzinot ar to pašu PCAD. Pārējais - pieraduma lieta. Raksturīgi, ka KICADā daudz vairāk jādarbojas ar peles labo taustiņu. No sākuma stipri neērti likās tas, ka KICAD galīgi nav domāts, lai veiktu kaut nelielas izmaiņas platē, pirms tam neveicot attiecīgās izmaiņas shēmā. Nu negrib viņš, lai plati zīmētu bez shēmas. Darīt jau var, bet grūti.
    Par konkrētajām lietām:
    1. Tas, ka shēmā nevar uzlikt metrisku soli, man netraucē. Galvenais, ka platē var.
    2. Arī netraucē vai esmu pieradis. Bet salīdzinot ar PCAD-2001 (varbūt jaunākiem ir savādāk), patīk tas, ka lai uz plates pārvietotu, piemēram, rezistora apzīmējumu apdrukas slānī, navajag pirms tam attiecīgo komponenti "uzspridzināt".
    3. Netraucē vai esmu pieradis.
    4. Jā, tas PCADā ir ērtāk. Ja būtu par KICAD maksājis, varētu prasīt naudu atpakaļ.
    5. Netraucē vai esmu pieradis.
    6. Ar "Move" savienojumi atvienojas, ar "Drag" (taustiņš G, kad kursors ir virs komponentes) savienojumi velkas līdzi.
    7. Jā, darbības ar komponenšu grupām ir čakarīgas. Jāprasa nauda atpakaļ.

Ja taisītu plates un rakstītu programmiņas tikai savam priekam, droši vien nebūtu pārgājis uz KICAD, arī nebūtu sācis lietot Linux. Gribējās tomēr pa godīgo, bet tik bagāts, lai atļautos PCAD, neesmu. Galvenais kritērijs - visu, ko esmu gribējis uztaisīt, esmu varējis izdarīt arī ar KICAD. Tas papildu čakars (kuru vairs pat īpaši nejūtu) priekš manis ir mazāks kā PCAD cena. Lielam un bagātam uzņēmumam gan jau ir savādāk.

Senior Member
    Reģistrējās
    Mar 2011
    Atbildes
    531

Jā, tā lieta, ka labā peles poga daudz jāspaida, tas ir visai nepierasti. PCADā tas man šķiet liels pluss, ka bez maz visām menu atrodajām funkcijām var piesaistīt burtiņu kā shortcutu, attiecīgi bez jau sākumā esošajiem R (kurš strādā arī KiCADā) un F saliku arī podziņas dažādu lietu zīmēšanai, režģa mainīšanai, celiņu vilkšanai utt. Tas ļoti iegājis pirkstos, hehe un tā arī gribas turpināt, ka ar pogām izvēlas nepieciešamu darbību un ar peli dara. Bet, nu, pagaidām vēl tā nevar. Līdz platei vēl nemaz neesmu ticis.
    Tā nu ir, man jau arī gribas sasniegt to "sirdsmieru".
    Par punktiem:
    2. 2006 tas darās pieturot Shift un klikšķinot uz tā apzīmējuma, tad tikai tas apzīmējums arī iezīmējās un bija pārvietojams.
    6. Ha, paldies, tagad bīdās gan!
    7. Es labi saprotu ironiju par naudas atgriešanu, protams, ja instruments ir par brīvu, nu, nevar tik ļoti sūdzēties par tā nepilnībām. Tomēr ja nu pieradīšu un liksies, ka strādāt ir ērti, domāju, ka vismaz kaut kādu naudiņu par to ir vērts iemaksāt.

Senior Member
    Reģistrējās
    Jun 2006
    Atrodos
    Cēsu novads
    Atbildes
    958

Click image for larger version

Name:	proj1_top2.jpg
Views:	50
Size:	116.6 KB
ID:	7551Click image for larger version

Name:	proj1_bot2.jpg
Views:	38
Size:	110.0 KB
ID:	7552Click image for larger version

Name:	proj2_top2.jpg
Views:	39
Size:	107.8 KB
ID:	7553Click image for larger version

Name:	proj2_bot2.jpg
Views:	31
Size:	114.2 KB
ID:	7554Click image for larger version

Name:	proj3_top2.jpg
Views:	40
Size:	119.0 KB
ID:	7555Click image for larger version

Name:	proj3_bot2.jpg
Views:	34
Size:	137.4 KB
ID:	7556

Solītās bildītes. Plates ar visām kļūdām, pārkasītiem celiņiem un uzlodētiem vadiņiem. Šobrīd kļūdas ir izlabotas, jādod taisīt nākošās versijas.

+ Atbildēt

Lietotāja atļaujas

• Jūs nedrīkstat uzsākt jaunas tēmas
  • Jūs nedrīkstat iesūtīt atbildes
  • Jūs nedrīkstat pievienot pievienotos failus
  • Jūs nedrīkstat labot savas atbildes