Warning: Illegal string offset 'name' in [path]/includes/functions.php on line 6439
Gribu nopirkt savu pirmo osciloskopu -
+
1 2 3 4 5 ...

thread: Gribu nopirkt savu pirmo osciloskopu

Senior Member
    Feb 2014
    496

Ļauj apskatīt pētāmā impulsa fronti http://electrik.info/main/praktika/9...ip-raboty.html

Te ir konkrēti, kā rīkoties ar C1-94 http://go-radio.ru/oscillograf.html
    Meklēju savu Roģinu! ...ar dzeltenajām lampām.

Senior Member
    Mar 2011
    1,119

Sapratu par aiztures līniju. Tagad nevaru tik saprast vai man vajag redzēt to pirmā signāla fronti vai nevajag. Šodien nevajag, bet rīt?
    Nu jau drīz būšu izpētījis visu osciloskopu rindu no veciem analogajiem, līdz kabatas izmēra digitālajiem.
    Tagad jau parādās domas par Velleman HPS140i. 10MHz man pagaidām pietiek, vietu neaizņem, saglabāšanas funkcija, kas ērti atsevišķiem impulsiem, ekrāns maziņš, bet ko man tur daudz vajag liekas ka var visu redzēt. Būtu gan priecīgs dzirdēt jūsu viedokļus par šiem mazajiem gadžetiem. Ir kas tāds, ko C1-94 var , bet šis mazais nevar?
    .

šobrīd izvēle starp SAGA (30eur) ,C1-94 (50eur), Hantek 6022BE (65eur) un Velleman HPS140i (135eur). Par Hantek vēl šaubos dēļ iespējamām nākotnes problēmām ar draiveriem (varbūt).
    Jēga mēdz būt arī bezjēdzīga.

Senior Member
    Mar 2011
    692

Tas ir ļoti atkarīgs no Tavām prasībām. Droši vien jau minēju, bet uzskatu, ka mūsdienās ņemt Padomju oscili ar domu ar to strādāt ir slikta izvēle, ja piemaksājot ir iespēja dabūt lietojama līmeņa maza izmēra, maza elektropatēriņa, vairāku kanālu netrokšņojošus digitālos osciļus ar atmiņu. Un šī atmiņa ir ĻOTI svarīga lieta strādājot mūsdienās. Nu, piemēram, iedomājies, ka Tev ir periodisks signāls, kuru Tu gribi apskatīt tikai pie konkrēta režīma. Tu uz normāla digitālā vari uzstādīt dažādus "trigger" parametrus (kanāls, fronte, impulsa garums) pie kuriem tas uzzīmēs vienu bildi un apstāsies. Tad varēsi kaut stundu to bildi pētīt un domāt kā dēļ Tev konstrukcija strādā tā kā tā strādā. Padomijā bija vien daži osciļi ar atmiņu un tie ir vai nu super specifiski vai pilni cēlmetāliem un lieli izmērā. Digitālajam var salikt automātiskus mērījumus spriegumam un laikam lai nav jāskaita rūtiņas un jārēķina, bet var uzreiz redzēt vajadzīgo. Tā kā, manuprāt, meklē kaut ko ciparīgu un padomā uz priekšu ko Tev vēl varētu vajadzēt. Ja jāizvēlas no tiem, kurus esi minējis, es neņemtu to Welleman, jo tam izskatās čakarīga vadība ar pogām, bet izvēlētos Hantek (iepriekš kārtīgi paskatot kaut kādus apskatus un cik viegli lietot softu). Tie divi kanāli tomēr ir tā vērti lai skatītu signālus, kuri viens otru ietekmē. Plus var būt noderīgi to lietot X-Y režīmā. Vakar kad vakarā laboju vienu retro ciparu iekārtu, man prasījās jau vairāk kā divi kanāli. Gribu arī sev iegādāties miniatūru digitālo, kuru viegli ņemt līdzi somā, bet tādu apmierinošu par pieņemamu cenu neesmu atradis.
    Paskati vēl tādu ražotāju kā Digilent, viņi aktīvi taisa inčīgus USB osciloskopus un loģiskos analizatorus.

Senior Member
    Jan 2011
    ūdensgalvas pilsēta 27432346 (just phone, no SMS!)
    3,408

Tie, kas visu savu darba mūžu "kruķījuši ručkas", īpaši nepārdzīvo. Ja rīks tiek lietots "no reizes līdz reizei", var arī paslēgāt jutību un izvērsi. Protams, ar "automātu" darboties ir salīdzinoši ļoti komfortabli; izvēlies skatīt, piemēram, divus periodus vai pozitīvos pusperiodus - un tie būs "pilnā ģīmī" bez stara pozicionēšanas u.c. grozīšanas. Amplitūdu, vidējo kvadrātisko un periodu mili/mikro/nanosekudēs atliek nolasīt ciparu indikācijā. Saglabāt bildi atmiņā un kompī arī ir feini. Atcerējos, ka man VEFā bija rīks ar tubusu eņģēs - to varēja nolaist ekrānam priekšā un otrā galā "Zenītu" (tolaik populāra spoguļkamera) pieskrūvēt. Vēl iespēja izgaismot "rūtis", lai bildē būtu redzamas. Tāda "atmiņa" pirms 40 gadiem...
    Alles was echt ist, ist gut!

Senior Member
    Mar 2011
    692

Isegrim, es pilnīgi piekrītu, ka arī ar Padomju oscili var daudz ko izdarīt. Es pats kādreiz lietoju С1-93, skatījos pat I2C un citus vairāku vadu digitālos signālus un nesūdzējos. С1-93 priekš Padomju aparāta ir laba attiecība ekrāna un paša osciļa izmēram (kas nebūtu sakāms, piemēram, par populāro С1-55). Tomēr darbā pastrādājot ar Agilent 3000. sērijas oscili sapratu, ka digitālais mērinstruments ir spēks un Agilent kā ražotājs arī ir spēks.
    С1-93 pārdevu ārzemju elektroniskās mūzikas izpildītājam, kuram spēlējot pasākumā Latvijā, koncerta fona video bija apstrādāts no pārfilmēta tā paša С1-93, kurš rādīja skanošo mūziku.

Senior Member
    Mar 2011
    1,119

ka mūsdienās ņemt Padomju oscili ar domu ar to strādāt ir slikta izvēle,...
    ja piemaksājot ir iespēja dabūt lietojama līmeņa maza izmēra, maza elektropatēriņa, vairāku kanālu netrokšņojošus digitālos osciļus ar atmiņu...
    Un šī atmiņa ir ĻOTI svarīga lieta strādājot mūsdienās.
    Pamèginàju sev atbildèt uz dažiem taviem argumentiem:
    - cik man liela tā doma STRĀDĀT ar osciloskopu, nevaru saprast, jo nav man tas pamatdarbs, bet vairāk izklaide. Gadi divi noteikti esmu izticis un diezgan veiksmīgi, pat neizmantojot PC scope.
    - tur gan īsti nesanāk vis piemaksāt, bet par kārtu augstāka cena. Analogais. c1-94=30...50eur, lētā gala ciparnieks 300...500eur.
    - atmiņa skaidrs, ka ļoti pat noderīga, BET , man šobrīd tie atsevišķie impulsi, kas jāapskata, ar pietiekošu izšķirtspēju parādās arī parastā PC scope caur audio karti.
    Patīk man arī jauni gadžeti un gribētu nopirkt sev jaunu spēļmantiņu, bet laikam neesmu vēl līdz galam nobriedis. Vai pareizāk - nav tik liela nepieciešamība, drīzāk jau labu mikroskopu, lielu lupu, lodēšanas krāsni, gaisa fēnu, labāku lodāmuri, labāku multimetru, plašāku galdu utt. Mēģināju sakārtot secībā pēc vajadzības. Lai gan tas viss ir relatīvi.
    Sāku pētīt nākošo plauktiņu - Rigol ds1102, Hantek dso5102, Owon sds7102. 100MHz aparātus, bet jo vairāk lasu, jo vairāk saprotu, ja puslīdz nopietnu, stabilu un drošu aparātu laikam zem 1000+eur nevar atrast ,bet cik ilgi nokalpos tāds aparāts? Pēc 2 gadiem būs jau morāli novecojis un prasīsies pēc upgreida.
    Jēga mēdz būt arī bezjēdzīga.

Moderator
    Jan 2009
    Rīga
    4,417

Jautājums: kāpēc par visām varēm gribās mazu oscili? Tāds ir vajadzīgs tika īpašam mestaram, kurš izbraukumā kaut ko mēra. Uzliec uz galda, tadu, kādu vari atļauties un miers. PC oscilis. Nu... Nez. varbūt bitscope vai tml open source, ja, tiešām, gribās pie PC slēdzamu.

Senior Member
    Mar 2011
    692

Morāli novecojis? Zini kas ir morāli novecojis - Sāga un cita >30 gadus veca draza par ko te iepriekš tika runāts. Tās prasības jau ļoti ātri neaug pret tādu oscili, it īpaši ja ar tām lietām Tu nodarbojies amatiera līmenī. Normāls ciparu oscilis būs normāli lietojams arī pēc 10 gadiem. Savu ciparu DSO1052 lietoju gadus piecus un nekas nav morāli novecojis - updeiti ir pieejami, bet nav īpaši vajadzīgi, jo aparāts strādā stabili un tehniski nekas nav bijis bojāts. Ja tas tā turpinās strādāt tad gan jau nodzīvos tik pat ilgi kā aprunātie krievinieki. Un DSO maksāja bišķi vis 500, tā kā par normālu oscili tikai virs 1000 arī nebūs patiesība. Tikko paskatījos, Agilentam zem 1000 jau ir pieejami foršāki DSOX sērijas osciļi ar lielāku ekrānu kā manam, diviem analogajiem un vienu ciparu kanālu, kas šķiet visai kruta. Bet, OK, tas nav aparāts, kurš te tiek meklēts.
    Par Rigol DS1052E jau minēju - lai gan pēc izpildījuma ir līdzīgs nedaudz apgraizītam Agilent DSO1052 (aizdomīgi līdzīgi modeļa numuri) kā man, gadi divi un jau enkoderis gļuko, es sev toč neņemtu. Pareizi, jā, JDat minētais Bitscope arī ir daudz manīts un ne īpaši dārgs, tomeŗ es kaut kā nespētu bezkorpusa izstrādājumu pieņemt sev kā instrumentu.
    JDat, zini kā, kā nu kuram ir tā vieta galdam. mans piemērs - dzīvoklī ar retrotech aparātiem un vēl pāris topošiem cilvēkiem, vieta manam darba galdam var būt visai maza... Var būt sasasa ir tā pat un ir loģiska negribēšana uz galda turēt, piemēram, C1-115.

Moderator
    Jan 2009
    Rīga
    4,417

C1-115 ir par traku, bet Rigoliņs nemaz tik daudz neaizņem, un, kad nevajag, noliec drēbu skapī.

Senior Member
    Apr 2007
    2,088

Bet tikai ar kārtīgu analogo aparātu var ŠĀDI pastrādāt: https://www.youtube.com/watch?v=rtR63-ecUNo

+