Warning: Illegal string offset 'name' in [path]/includes/functions.php on line 6439
Gribu nopirkt savu pirmo osciloskopu
+
1 2 3 11 ...

thread: Gribu nopirkt savu pirmo osciloskopu

Senior Member
    Mar 2011
    1,120

Gribu nopirkt savu pirmo osciloskopu

Skatos pēc kāda nedārga lietota osciloskopa/oscilogrāfa ar visim vadiem/taustiem. Par cik man tāds bijis tikai pirms30 gadiem, tad šobrīd īpaši vairs neorientējos to iespējās un funkcijās. Zinu tikai to ka nevajag man pilnīgu mēslu un kādi 10MHz derētu. Varbūt ka pat pie PC slēdzamo kasti, jo lielam aparātam nav vietas un diez vai mājinieki sapratīs mani, ja es to nolikšu plauktā blakus grāmatām vai vāzēm.

Senior Member
    Mar 2011
    716

Uz kādu cenu diapazonu Tu tēmē? Ja grib kaut ko reāli darīt vairāk par pastiprinātāja remontu reizi mēnesī, mūsdienās jau vairs nav vērts ņemt krievinieku. Cik zinu tad Price/Performance esot laba Rigol digitālajiem. Kolēģis kaut kad laikam pa 300Eur nopirka, plus izrādījās, ka to var "uzhakot" lai strādā uz augstākas frekvences. Tiesa gan, kad pamēģināju palietot, izskatījās, ka viens no enkoderiem jau bišķi niķojas, lai gna īpaši daudz lietots nav. Pats jau gadus trīs lietoju Agilent lētāko divkanālu digitālo, nav nekādu sūdzību. Ir viens dīvains gļuks, tad to lieto pilnīgā nerežīmā, bet par to jau nevar sūdzēties.

Senior Member
    Mar 2011
    1,120

Par cenu pat nevaru iedomāties, jo šobrīd ne visai orientējos piedāvājumā, bet katrā ziņā īpaši ieguldīt šajā aparātā nav sevišķas intereses.. Tā vajadzība pēc viņa stipri periodiska - citreiz varbūt 3 dienas no vietas,, tad varbūt pat gadu bez pielietojuma, jo pārsvarā ķimerējos ar MCU, kuri šobrīd itin labi darbojas ar pirmo salodēšanu, bez jebkādām pieregulēšanām. Konkrēti šobrīd tā vajadzība dēļ dc-dc boostera 1v uz 3.3V , kurš īsti korekti nedarbojas. Līdz ar to pastāv iespēja, ka tas ir pirkums gandrīz vai vienam darbiņam. Varbūt pat izdevīgāk būtu izīrēt, ja kāds izteiktu tādu piedāvājumu.

Senior Member
    Mar 2011
    1,120

Joprojām aktuāli iegādāt kādu lietotu osciloskopu par nelielām naudiņām.
    Ja nu šis jautājums tik ātri neatrisināsies, tad laikam uzprasīšos, kādam , lai man nomēra to boostera bloku, kas tur īsti notiek.
    Ja kāds ar mieru, tad var padot zinu privāti un izstāstīšu sīkāk.
    Jēga mēdz būt arī bezjēdzīga.

Moderator
    Jan 2009
    Rīga
    4,429

...bet katrā ziņā īpaši ieguldīt šajā aparātā nav sevišķas intereses..
    Vot tieši tas atšķir puikas no onkuļiem.. Vai nu Tev ir INSTRUMENTS, vai arī tuprini psināties uz virtuves galda.

Nesaku ka baigi pādodu savu iemīļoto C1-49 oscili, kurš nāca no militārās Alfa rīpnīcas Maskavas ielā, bet tas ir strādājošā stāvoklī + nopirku vadus pa veseliem 30 EUR argusā... Vienmēr ir varianti priekš sarunāšannas.
    PM vienmēr ir atvērts...

Senior Member
    May 2010
    111

Man ar uz galda stāv C1-49. Bet kas tajā modelī tāds īpašs ko varbūt esmu palaidis garām? Vienīgi ir piefiksēts ka tas mēdz pīkstēt ieslēgtā stāvoklī.

Senior Member
    Mar 2011
    1,120

Vot tieši tas atšķir puikas no onkuļiem.. Vai nu Tev ir INSTRUMENTS, vai arī tuprini psināties uz virtuves galda....
    Tev ir PILNĪGA taisnība. Es labprāt nopirku krutu jaunu oscili, ja vien man viņš būtu vajadzīgs vismaz reizi nedēļā. Šobrīd vēl tā nav.
    Jēga mēdz būt arī bezjēdzīga.

Moderator
    Jan 2009
    Rīga
    4,429

Oscilis ir absolūti vajadzīgs instrumets, kurš uz galda mētājas bezdarbībā veselu gadu, un tad pienāk zvaigšņu stunda, kur šamais ir absolūti npieciešams uz 5 minūtēm. Galu galā, kas tas par inženieri, kuram mājās nav oscilis?

Senior Member
    Jan 2011
    ūdensgalvas pilsēta 27432346 (just phone, no SMS!)
    3,410

C1-49 - ģīmis mazs, pulka vietas neaizņem, pīkst kā visi, kam pārveidotāji iekšā priekš universālas barošanas. Ja nav specifisku prasību, ar tādu saimniecībā pilnīgi pietiek. Lielie būs dārgi. 50-omīgie kabeļi ar СР-50 (pulka labāki par ķīnīzeru BNC) galos tak nav deficīts.
    Galu galā, kas tas par inženieri, kuram mājās nav oscilis?
    - jā, sevi vajag kaut drusku cienīt!
    Alles was echt ist, ist gut!

Senior Member
    Feb 2014
    496

C1-49 - ģīmis mazs, pulka vietas neaizņem, pīkst kā visi

Ir jau cmuks, bet, ja man ļautu izvēlēties, es kamptu C1-94. Truba tik pat liela, bet josla 2x platāka - grāmatā līdz 10MHz, tas, kurš uz galda, velk līdz kādiem 15-20MHz

Meklēju savu Roģinu! ...ar dzeltenajām lampām.

+