Warning: Illegal string offset 'name' in [path]/includes/functions.php on line 6439
I2c uno -
+
1 2 3 4 5 ...

thread: I2c uno

Moderator
    Jan 2009
    Rīga
    4,422

Pilnīgi pareizi. No sākuma jāapgūst arduino IDE. Tas nekas ka ir labākas. Ar citām sāksies vēl vesela kaudze nianšu. Izmanto to, kas strāda. OK. Jābeidz beztēma.

Pietrūkst arduino? Par sakarīgām naudām vār piepirkt klāt arī vietējā bodē, ja negribas gaidīt kad atnāks no internetiem.

Junior Member
    Nov 2015
    23

Es šitos visus štruntus ebajā sūtu, tomēr stipri lētak sanāk, ja vajadzētu tik vienu arduino, tad varbūt neatmaksājas gaidīt, bet takā man arī ledi jāsūta un daudz kas cits, tad atmaksājas mēnesi pagaidīt.

Moderator
    Jan 2009
    Rīga
    4,422

Kā mēdz teikt: "Laiks ir nauda."
    Vajag ātri: maksā.
    Gribās pa lēto: gaidi.

Sanāk ka pilnvērtīgs eksperiments ar I2C nebūs kamēr neatnāks pārējie arduino?

Senior Member
    Mar 2011
    697

Pilnīgi pareizi. No sākuma jāapgūst arduino IDE. Tas nekas ka ir labākas. Ar citām sāksies vēl vesela kaudze nianšu.
    Šitam gan nepiekrītu. Nianses ir arī Arduino videi tikko grib ko vairāk kā midžināt gaismiņu. Tā jau ir ar visām vidēm, pierodi pie vienas un tad citas liekas ar dīvainībām.

Moderator
    Jan 2009
    Rīga
    4,422

Nu bet nevajag iesācējam uzreiz ne sehu ar Geany un makefile, ne arī svestjelkām un perdjelkām no AVR studio, ne arī platformio ar saviem brīnumiem. Kad būs par īsu tad arī pats apgūs.

Junior Member
    Nov 2015
    23

Nu visticamak projekts taps tik vasaras otrā pusē, jo pat ebajā lielāko daļu sūtot gala cena ir visai pamatīga.

Senior Member
    Mar 2011
    1,119

jo pat ebajā lielāko daļu sūtot gala cena ir visai pamatīga.
    ieinteresēja - kam tad ir tā pamatīgā cena eBay? Man gan liekas ka tur par kārtu lētāki visi šie nieki. Tik tā bēda ka reizēm jāgaida mēnesi, lai gan ir bijis ka pa nepilnu nedēļu atsūta.
    ..
    Bet ko nevaru saprast - PRIEKŠ KAM tur likt 2 kontrolierus un KĀPĒC kautko sūtīt no viena gala uz otru. Tikai tāpēc, lai uztaisītu sarežģīti to ko var uztaisīt vienkārši? Uzliec vienu Nano vai mircoPro un pieslēdz visu ko vajag. Ja gribi uz vadiem, tad kāda problēma paņemt vadu ar 9 dzīslām, da kaut ar 20, tik priekš kam. Uz lediem? Tur tāpat cik kanāli tik vadi, jo diez vai jēga ar multipleksoru čakarēties. Ja tie sensori jāliek lielā attālumā, tad vispār labāk uz ESP8266 pāriet un bez kādiem vadiem visu saslēgt.
    .. bet nu labi - katrs var taisīt kā grib.
    Jēga mēdz būt arī bezjēdzīga.

Junior Member
    Nov 2015
    23

Nu tā ir gaisma jūras akvārijam, arduino, ir tas lētākais, ledi 3 watīgie, daudz dažādi, ldd draiveri, barokļi un citi sīkumi, Vēl radiarori un karkasa materiali, tos gan pirkšu uz vietas. būs 2 gaismekļi ar maksimālo jaudu katrs pa 180 wati. Puslīdz normālas gatavas gaismas izmaksā sākot no 500 eiro lietotas. Es ceru ap kādiem 250-300 iekļauties. Ja pirktu visu pie mums sanāktu nenormāli dārgi.
    Ja kādam rodas doma taisīt pustonnu lielu jūras akvāriju, silti iesaku vispirms izmaksas apdomāt
    Par sūtīšanu no ebay, ja sūta no eiropas nāk 5-15 dienas, ja no ķīnas tad 15-45, bet visbiežam ap 30 dienam.

Senior Member
    Nov 2009
    Jēkabpils
    2,058

2 LED gaismekļi, katrs 180W? Oh, my annunah!!!

Junior Member
    Nov 2015
    23

Nu savulaik kad gaismas vel taisījām ar T5 dienasgaismām, tad rēķinājām viens vats uz litru, ledus vaig bišķi mazāk. bet tākā tie būs dimmejami pa kanāliem, katrs kanāls cita krāsa. Lai var piegriezt pareizo spektru, līdz ar to uz max jaudu viticamāk tas nekad nedegs, bet katrs gaismeklis kādi 120-140W varētu spīdēt dienas vidū. Jūras akvārijs man 500 litri. Tā kā būs normāli. ja vajadzēs ar laiku varēšu arī trešo gaismu uztaisīt.

+