Warning: Illegal string offset 'name' in [path]/includes/functions.php on line 6439
Transformators uz 110V -
+
1 2 3 4

thread: Transformators uz 110V

Senior Member
    Dec 2009
    Ventspils
    540

Nu tad jau par vadu ap 20 + vēl darbs 10. Ap 30 naudiņām varētu būt, bet izpildījums ne visai skaists un profesionāls. Cerams, kalpos labi.

Junior Member
    Aug 2013
    28

Nu jā, tā arī ir ar tām cenām kā tu saki. Ja par izpildījumu domā gala izskatu, kā trafs ir salikts, tad tas jau ir mans darbs. Spole, manā skatījumā, ir gana profesionāli uztīta..... tomēr firma ikdienā ar to nodarbojas. Domāju tagad kādu trafam apsaisti veidot. 50A 1000V tiltiņš plus dažus kondensatorus. Un spriegumu domāju regulēt primārajā tinumā ar simistora regulatoru va nu ar latru

Senior Member
    Jan 2011
    ūdensgalvas pilsēta 27432346 (just phone, no SMS!)
    3,410

Turi tālāk visādus simistorus no primārās puses! Trafiņš normāli strādā tikai ar sinusu.
    Alles was echt ist, ist gut!

Senior Member
    Dec 2007
    Rīga, tel.67423800, 22012111
    1,886

Trafiņš normāli strādā tikai ar sinusu
    Tik traki jau nav. Paskati kaut vai pastiprinātāja YAMAHA A-960 shēmu. Audiofīli to redzot no vemšanas zaļi paliktu, bet strādā normāli un nezinātājs nepateiks, ka jaudas trafs strādā tikai ar pīķīšiem, kas ir ap 1/3 no sinusoīdas pusperioda. Ja primāro tinumu mēģina barot ar zemāka sprieguma sinusoīdu, tad trafs aiziet piesātinājumā vēl pirms izejas spriegums sasniedz savu nominālo vērtību.

Junior Member
    Aug 2013
    28

Nekas jau man neliedz patestēt dažādus variantus un izvēlēties piemērotāko. Vēl vairāk, ka gan latrs gan gatavie simistora regulatori ir pieejami. Jāsaliek tikai viss kopā un tad skatīties. Motora reversu domāju taisīt uz diviem kontaktoriem.

Junior Member
    Aug 2013
    28

Pieslēdzu transformatora primāro tinumu pie simiistora regulatora. Tagad spriegumu sekundārajā tinumā var mainīt no nulles līdz maksimumam. Pie slodzes (pieslēgtais motors) maksimālais līdzstrāvas spriegums sanāca 116V, kas tā kā būtu OK, jo motors, pārsvarā būs lietots pie minimāliem apgriezieniem. Apgriezienus vēl neesmu pamērījis.

Junior Member
    Aug 2013
    28

Motoru uzstādīju uz stacionāro urbjmašīnu. Transformators ieņēma vietu pašā apakšā. Jau nedaudz paurbu metālu, esmu apmierināts. Vēl motoram taisīšu reversu un piestrādāšu pie vadības kastes, bet tā jau atsevišķa tēma. paldies visiem, kas piedalījās diskusijās.

Senior Member
    Jan 2011
    ūdensgalvas pilsēta 27432346 (just phone, no SMS!)
    3,410

Man domāt, ka tādam urbšanas beņķim (kā bildē) parasts asinhronais motors (ar 1400 r.p.m.) būtu piemērotāks (un klusāks). Kolektornieka "pluss" ir liels un ērti maināms ātrums. Bet šeit - pārnesums uz iespējami mazākajiem špindeļa apgriezieniem.
    Alles was echt ist, ist gut!

Junior Member
    Aug 2013
    28

1F asinhronais 600W tur arī stāvēja, bija 2 siksnas un tās attiecīgi pārsviežot varēja mainīt urbja apgriezienus no ~250 līdz 2500. Un DC motoru liku speciāli lai varētu dabūt mazākus apgriezienus (tagad tie ir ~100) un lai no stiprāka urbja piespiediena apgriezieni kristos. Man patīk zemi apgriezieni, ērtāk urbt ar lielākiem urbjiem un itīpaši kroņurbjiem.

Senior Member
    Feb 2008
    820

Kautkur jūtūbos redzēju dieva brīnumus ar veļenes motoru. neliela shēmiņa un apgriezienus var regulet līdz nullei, turklāt tas darbojas kā atrumkārba - samazinot apgriezienus kopejā motora jauda nesamazinās. Čalis nogriež uz kādu pusapgriezīnu sekundē, knapi griežas un ar abām rokām nespej nobremzēt motora asi.

+