Warning: Illegal string offset 'name' in [path]/includes/functions.php on line 6439
Labs čips austiņu pastiprinātājam -
+
1 2 3 4

thread: Labs čips austiņu pastiprinātājam

Senior Member
    Apr 2008
    Rīga
    914

Njā, patīk Tev kapsētas - ta transzistoru, ta opiņu Es cerēju iztikt ar 1....2 korpusiem uz kanālu. To verķi plānoju ar 8 stereo kanāliem.

ddff

Senior Member
    Nov 2009
    Jēkabpils
    2,058

Nu tas jau tālab bija, lai parastie 8DIP korpusi būtu. Var paņemt OPA4132 ar vairāk kājām un 4 opampiem iekšā. A tā... ir tak speciālie opampi korpusos ar termopadiem vai piem. THS6012. A nahren Tev 8 pāri ausu? Nav dzirdēts, ka kaut kādi humanoīdi būtu atlidojuši .
    edit... ai, skaidrs, kam Tev vajag.

Senior Member
    Feb 2008
    820

Njā, man tas OPA1622 drusku nepatīk dēļ VSON korpusa. Vienīgais, ko es protu, ir DIP
    Un arī ir aizdomas, ka bez bufera nekādi, līdz ar ko nav jēgas sākt. Pielietojums ir ausu monitoriem, kam galā spraužas http://www.shure.eu/products/earphones/se215 ausu korķis, kam ir 20 Omi un 107 dB 1kHz pie hvz cik mW.
    Visi esošie ausu pastiprinātāji ir jāgriež līdz 11 un tāpat atrodas indivīdi, kas saka, ka esot kluss, kā Tīrelī.

ddff
    Nu pagaidi, te jāsaprot kur Tīrelim problēma - par mazu pastiprinājums (kloķis līdz galam, signāls nekropļots bet par klusu) vai tiešām par maz jaudas (kaut kādā ručkas pozīcijā sāk kropļot un nav jēgas griezt vēl talāk).
    Izklausās, ka taviem kurlajiem ir pirmais variants, ārstējas viegli, ar fīdbeka rezistora nominala maiņu.

Sajauca man galvu osscar ar Jurkinu bišku, īstenībā es balsoju par OPA1688. Ka TI šo speciāli izstrādāja jaudīgiem austiņu stiprekļiem būtu par skaļu teikts, taču tas ir TI īpaši testēts un par labu atzīts tieši šim mērķim un dabūjams Mauzerī par ļoti labu cenu. DIP diemžēl nav, bet ir SOIC, kas ir puslīdz cilvēcīgi

http://eu.mouser.com/ProductDetail/T...KfRAjdj1NEk%3d

Senior Member
    Feb 2008
    820

Astoņi pāri ausu laikam būs studijā vai uz skatuves monitorēšanai.

Nu ja noteikti vajag dipot un citādi nekādi, vēl ir OPA551. Uz vienu stereo viens opa2134 un katram kanālam galā pa vienam opa551 apmēram pēc Jurkina shemas. Itogo 3 korpusi uz stereo.

būs zvērs

Senior Member
    Nov 2009
    Jēkabpils
    2,058

Nu ja toč vajag dabūt 0.5W uz 16 omiem, tad opampam ir jānodrošina ~250mA izejas strāva un nav jāpārkarst. Pat tas OPA551 jau ir teju uz robežas.

Moderator
    Mar 2008
    Ogre
    1,445

Vēl jau būtisks jautājums par austiņu prestībām, runājot no pieredzes. Ne visi "profesionālās" skaņu tehnikas ražotāji ar to tiek (grib tikt) galā - piem. presonus 16.4.2 nu nespēj pietiekami skaļi un bez kropļa iekustināt 200 ohm Bayerdinamics DT770pro ausis, bet ar Sennheiser HD280pro 64 ohm problēmu nebija, Saundcraft Si Expression3 +/- spēj. Smieklīgi, ka manai "mājas" skaņas kartei (M-Audio NRV10 - pults/FW interfeiss) tādas problēmas nevienas austiņas nav sagādājušas. Klasiska problēma arī ņemot skaņu no portatīvo datoru austiņu izejas - vadam paralēli slodzē vismaz 100ohm pretestības jāliek, savādāk skaņa slikta...
    If it's worth doing, it's worth overdoing, right? / Tory Belleci, Mythbusters /

Senior Member
    Feb 2008
    820

Klasiska problēma arī ņemot skaņu no portatīvo datoru austiņu izejas - vadam paralēli slodzē vismaz 100ohm pretestības jāliek, savādāk skaņa slikta...

Paralēli kam? 16 omu ausīm, 300 omu ausīm ? katreiz efekts būs citāds vai nekāds.

Senior Member
    Nov 2009
    Jēkabpils
    2,058

Patiesībā nekad neesmu pētījis skaņaskartes, bet, ja pareizi domāju, tad šīs barojas no 5V. Tātad var dabūt kādi 4 (nu maxxxxx ~4.5) no pīķa līdz pīķim. Nu i rēķini, ko tad saņems 200 omu ausis, ko 64 omu ausis un ko 16 omu ausis, protams, ja opampa izejas strāva vilks. Kas zin (droši vien daudzi zina , es nē), kā ir "profesionālajās" pultīs. Tam M-Audio barošana, kā saka, no ārpuses ir 12V vai ne, bet, kas zin, kas šim ir iekšā.
    Par to pretestību paralēli gan nevaru iedomāties izskaidrojumu.

Moderator
    Jan 2009
    Rīga
    4,429

Skaņas kartes darbojas no 5V, bet "ocifrovateļ" (C) ir daudz labāks par skaņas karti. Tādi zvēri darbojas no 220V AC, Wall adapter, Firewire utt.

Nedaudz joks par ōcifrovateļ". Daži ūberstudiju superpuperprofi tā saudz lielo puiku skaņas kartes.

Senior Member
    Apr 2008
    Rīga
    914

O, jā - tas OPA551 mani uzrunā. Jāvelk no kaudzes apakšas ārā maizes dēlis un jāmēģina savērt.

ddff

+