+ Atbildēt
Atbildes 1 līdz 8 no 8

Tēma: Virtuālais "rādioamatierisms" - vai "dzelžu ēras gals?"

Senior Member
    Reģistrējās
    Oct 2006
    Atrodos
    Aloja.
    Atbildes
    1,358

Default Virtuālais "rādioamatierisms" - vai "dzelžu ēras gals?"

Tagat planšetēs vai mobīlajos telefonos varot uzinstalēt aplikācijas... saucas virtuālais transīvers, vai virtuālais PMR... un varot sarunāties pa visu pasauli ( sakari iet caur internetu un ar klasisko rādioamatieru uztvērēju, repīteru, SDR vai kādu raidītāju nav sakara... )
    Vai kāds ko tādu ir mēģinājis?
    Vai savā ziņā virtuālais "radioamatierisms" nav sava veida radioamatierisma gals; nāve?
    Antenas; vadus; sdr; transiverus nomainījusi aplikācija telefonā, vai planšetē....
    rasošais ninnis

Moderator JDat's Avatar
    Reģistrējās
    Jan 2009
    Atrodos
    Rīga
    Atbildes
    4,340

Ir mēģināts, tikai ar tas nav īsts radioamatierisms. īsts radioamatieris daudzas stundas vai naktis pavada pie sava (dzelziska, vai softiska) transīvera un darbojas. Seko līdzi izplatībai, groza antenas (ja vajag). A ko tad no mobiļņika izdarīsi? Paklausīsies kaut ko un viss? Kuram katram raidīt no šada virtuāla aparāta tik un tā nedrīkst. Klasiskās radioamatieru sacensībās ar tādu virtuālismu piedalīties nevar. Vārdu sakot, spēlīta wannabijiem.

Tas nav radioamatierisms un nav vērts izvērts kārtējo paladziņu diskusiju.

Senior Member
    Reģistrējās
    Apr 2007
    Atbildes
    2,036

Ingus, varbūt nebiji pamanījis, bet telefonos parasti jau ir uzinstalēta aplikācija, kas saucas "telefons". Ievada numuru un var sarunāties ar visu pasauli. Principā radioamatierisms, jo sakari notiek lielākoties caur radiosakariem - virszemes, satelītu.

Vēl runā, ka ir tāds skype.

Senior Member
    Reģistrējās
    Sep 2013
    Atbildes
    187

Radiosoprts/ radioamatierisms Latvijā nevaid miris, paklausīties amatiersakarus var caur Ventspili, adresi gan esmu piemirsis.
    Gribi raidīt- lodāmuru zobos, vai pērc gatavu.
    krieviem bija stauss-наблюдатель ,nezinu, tāds vēl ir?
    Didzim noteiki būs, ko piebilst

Senior Member Didzis's Avatar
    Reģistrējās
    May 2006
    Atrodos
    Lielvārde
    Atbildes
    3,666

Vienīgā man zināmā sistēma, kur var bez ierobežojumiem uzraidīt ir free radio network FRN http://www.freeradionetwork.eu/. Rīgā viens repīteris bija un varbūt arī tagad ir. Savulaik pamēģināju, bet tur saruna spārsvarā krievu mēlē un tas nav priekš manis. Amatieu diapazonus var tikai klausīties, bet raidīt gan nevar. Tas, ka SDR uztvērēji izkonkurē klasiskus aparātus, gan ir fakts. SDR izmaksā desmitiem reižu lētāk un visās funkcijās pārspēj parastu uztvērēju. Vai radioamatierismam tuvojas gals, to grūti pateikt, bet klasiskajā variantā visdrīzāk jā. Nedomāju, ka mūsdienās kāds jaunietis mācīsies morzes ābeci. Vecie buki vēl klabina atslēgas un piedalās sacensībās, kuru jēgu diez vai kāds cits saprot. Es nekad to neesmu sapratis. Labi, kara laikā vajag fiksi sakarus nodibināt un notīties lai naidnieks tevi nenošauj, bet kāda jēga to mūsdienās darīt? Protams, aizraušanās un hobiji ir dažādi, bet radioamatierisms nekad nav bijis plaši izplatīts un diez vai kādrez tāds kļūs.

Member
    Reģistrējās
    Jul 2008
    Atbildes
    67

Gals gan jau ka noteikti nav, bet progresu neapstādināsi un daudzi radioamatieri un citi interesenti izmanto interneta sakarus, lai padarītu dzīvi ērtāku, kā arī tas dod iespēju dalīties ar "antenu resursiem".
    Diezgan piekrītu Didzim. Lai gan ir jau sava jēga tiem veciem bukiem. Es pat to kaut kā saprotu, bet jaunos var piesaistīt tieši kādas jaunās iespējas, kāda iespēja izpausties, kaut kādā ziņā, būt parākam., izcelties.
    Kā gan mūsdienās ar pie tik vispatverošoiem un pie tik robotizētiem/digitaāliem sakariem to var izdarīt ar vecajiem analogajiem rāciju rādiosakariem?
    Tur paliek nedaudz vietas priekš nomaļu vai bezsakaru teritoriju celotājiem, bet tas ir tikai tajos gadījumos, kad sakrīt kombinācija ceļotājs un radio amatieris.
    Nedaudz citādi ir ar digitālajiem sakariem tur var "izsist" savu krutuma un varēšanas sajūtu ar atbilstošām interesēm un zināšanām.
    Te gan, bez radioelektronikas, nepieciešamas vismaz tik pat plašas zināšanas matemātikā un programmēšanā un ticami, ka antenas un dzelžus izmanto vairāk gatavus un antenas groza mazāk.
    Man šķiet ka dažs labs WiFi hakeris ir krutāks rādioamatieris, kā dažs cits veco shēmu lodētājs un antenu grozītājs.
    Reizēm man liekas ka tā radioamatieru definīcija/uztvere ir konservatīvi pašaura.

Un no dažām informācijas druskām no radioamatieru eksāmenu gatavošanās semināra un šķiet kādas publikācijas, man radās iespaids, ka jaunie pienācēji nereti ir saistīti ar IT.
    Šis mans viedoklis gan ir ļoti subjektīvs un to reāli var noteik tikai paši VASES.
    Neko vairāk par Oma likumu nejēdzu

Senior Member
    Reģistrējās
    Jun 2006
    Atrodos
    Cēsu novads
    Atbildes
    940

Radioamatieri, kas māk nodibināt sakarus bez interneta, var izrādīties neaizvietojami, kad kaut kādu iemeslu dēļ interneta infrastruktūra nestrādā. Nāk prātā augusta pučs. Tad vēl interneta nebija. Bet ja būtu, vai tajās dienās darbotos?

Senior Member Didzis's Avatar
    Reģistrējās
    May 2006
    Atrodos
    Lielvārde
    Atbildes
    3,666

Es piemēram neesmu radioamatieris, bet radiosakarus varu nodibināt bez visiem oficiālajiem radioamatieru papīriem. Vārdu sakot, nav jābūt radioamatierim lai kādā krīzes situācijā varētu izmantot radiosakarus. Vajadzīgas ir tikai tehniskas zināšanas radiolietās. Vīri melnā to gan uzskata par radiopirātismu.

+ Atbildēt

Atslēgas vārdi šai tēmai

Lietotāja atļaujas

• Jūs nedrīkstat uzsākt jaunas tēmas
  • Jūs nedrīkstat iesūtīt atbildes
  • Jūs nedrīkstat pievienot pievienotos failus
  • Jūs nedrīkstat labot savas atbildes