Warning: Illegal string offset 'name' in [path]/includes/functions.php on line 6439
Impulsu režīmā kontrolēt ventilatora ātrumu, 12V
+

thread: Impulsu režīmā kontrolēt ventilatora ātrumu, 12V

Member
    Feb 2016
    66

Impulsu režīmā kontrolēt ventilatora ātrumu, 12V

Sveiki, uzsūtiju šitādu uzparikti
    https://ru.aliexpress.com/item/DC-Ne...311.0.0.ayR2C4

Pieslēdzu pie 12V PC ventilatora, ar 12V barošanu (baroklim max 40A), ventilators iesledzas tikai pie pagrieztiem, aptuveni, 95% un nevar mainīt ātrumu. Vai nu es kaut ko nesaprotu vai tas tā nestrādā? PC ventilatoram 3 vadi (dzeltens, melns, sarkans).

Senior Member
    Apr 2007
    2,090

PC ventilatoram iekšā pašam sava taktēšanas shēma. Protams, pie samazināta sprieguma ir kaut kāds pārejas variants, bet, kā pats redzi, tas nav normālais darba režīms. PC ventilators nav vienkārši līdzstrāvas motors, kuram tā ķīniešu uzparikte domāta.

Senior Member
    Nov 2009
    Jēkabpils
    2,058

Senior Member
    Jan 2011
    ūdensgalvas pilsēta 27432346 (just phone, no SMS!)
    3,410

Ar divvadu ventilatoriem vienkāršāk. Parasti liku vēl vienu papildus korpusa ventilatoru un baroju ar 7 V (starp 'dzelteno' un 'sarkano'). Produktivitāte, protams mazāka, bet netrokšņoja. Un labāk par neko.
    Alles was echt ist, ist gut!

Senior Member
    Feb 2007
    Rīga, LV
    565

es tam ventilatoram izdīrāju ārā visu vadību un uztaisīju savu uz ATTINY13, man apgriezieni regulējas kā vien vajag
    : Bilde klāt :)
    Lētāk ir mācīties no citu kļūdām, nevis no savējām...

Moderator
    Jan 2009
    Rīga
    4,441

Un kapēc nevar paņemt 4 vadu ventilatoru? Tam jau no dzimšanas ir paredzēta ātruma kontrole ar PWM. Liekam klāt 555 timer un rūcinam, vai arī liekam klāt AtTiny (mazāk lieko detaļu). Kādreiz (ap 2000-so sākumu) tādi karlsoni bija tikai Intel akmeņiem. Tagad nopērkami alibabā (Sarkasmu nesprotošiem: AliExpress). Vienīgā atkāpe: pats neesmu mēģinājis, bet tas ir tikai laika jautājums.

Senior Member
    Feb 2008
    821

Tagad nopērkami alibabā (Sarkasmu nesprotošiem: AliExpress).
    Pilnīgi bez sarkasma, tas ir apmēram viens un tas pats kantoris, pieder vienam īpašniekam. Atšķirība : Alibaba - vairumtirdzniecība, Aliexpress- mazumtirdzniecība.

+