+ Atbildēt
Atbildes 1 līdz 7 no 7

Tēma: Festivāls.

Junior Member
    Reģistrējās
    Oct 2017
    Atrodos
    Rīga
    Atbildes
    8

Smile Festivāls.

Kas var izlīdzēt un sataisīt manam radio aparātam ,,Festivālam,, auto noskaņošanu?
    Kopā ir trīs aprāti un ne vienam nedarbojās.
    Pārējais daudz maz darbojas.

Junior Member
    Reģistrējās
    Oct 2017
    Atrodos
    Rīga
    Atbildes
    8

Click image for larger version

Name:	Pilnekrāna tveršana 2016.04.09. 205651.jpg
Views:	52
Size:	116.1 KB
ID:	7936 Te it kā esot problēma?

Senior Member Didzis's Avatar
    Reģistrējās
    May 2006
    Atrodos
    Lielvārde
    Atbildes
    3,718

Sataisīt es varu. Tur parasti ir standarta defekti. Jautājums cits, kam Tev to vajag? Kā radio Festivālu izmantot ir baigais čakars. Ja visu laiku nekustina, regulāri nosūb diapazonu barabāna kontakti. Sešdesmit gadi liek par sevi manīt. Vot zemfrekvences pastiprinātājs un skaļruņi gan labi skan arī mūsdienās. Vienkāršāk ir atskaņotāja ieeja pieslēgt ķīniešu lēto radio, kurš bez problēmām darbosies visos diapazonosun un izmantot tikai Festivāla zemfrekvences daļu. Man ir divi pilnībā atrestaurēti Festivāli un vēl vismaz kādas četras šasijas, bet arī saviem aparātiem nevaru garantiju dot. Tad lampu panelis no vecuma nosūb, tad ierūsē noskaņošanas trosīres skriemelis, vai pēkšņi pazūd kontakts tālvadības pultī. Vecums nav brālis.
    Last edited by Didzis; 09-10-2017 at 21:00.

Junior Member
    Reģistrējās
    Oct 2017
    Atrodos
    Rīga
    Atbildes
    8

Man jau tur ir pilns Fm diapazons.

Reģistrējās
    May 2006
    Atrodos
    Lielvārde
    Atbildes
    3,718

Pag, Festivāls orģinālā bija uz krievu ultraīso viļņu diapazonu. Var jau būt bija arī eksporta varianti, bet man rokā tāds nav gadījies. Uztvērēja bloks tika nospiests no Saba Freiburg Automatik 3DS tikai pārskaņots uz krievu diapazonu. Ja radio tagad ķer FM, tad visdrīzāk ir kautkas pārtaisīts un nav brīnums, ka automātika nedarbojas.

Junior Member
    Reģistrējās
    Oct 2017
    Atrodos
    Rīga
    Atbildes
    8

Pārējie divi aparāti ir orģināli un tāpat nedarbojas auto noskaņošana.

Reģistrējās
    May 2006
    Atrodos
    Lielvārde
    Atbildes
    3,718

Kad nedarbojas autonoskaņošana, tad Var būt vairāki iemesli. Vispirs jānomaina 6P14P lampa, kura kustina noskaņošanas motoru, tad jaņotīra pretestība, ar slīdkontaktu, kura nosaka noskaņošanas vietu, vēl bijis bojāts kontūrs, kurš atbild par autonoskaņošanu un kautkādiem Festivāla variantiem stāvēja motora barošanā drošinātājs. Vai ir vērts jāties ar to visu. Es visu mūžu esmu darbinājis Festivālu bez autopodstroikas, jo ultraīsajiem viļņiem tā nu točna nav vajadzīga, bet uz īsajiem viļņiem pat bieži traucē. Visādā ziņā Amerikas balss no Vašingtonas un Luksemburgas radio krievulaikos labāk gāja bez automātikas. Protams, ja grib visu restaurēt kā jaunu, tad var salabot. Cik ilgi darbosies, to neviens meistars nevar pateikt, jo pārāk dadzkas tik sarežģītā un vecā aparātā var nojukt.

+ Atbildēt

Atslēgas vārdi šai tēmai

Lietotāja atļaujas

• Jūs nedrīkstat uzsākt jaunas tēmas
  • Jūs nedrīkstat iesūtīt atbildes
  • Jūs nedrīkstat pievienot pievienotos failus
  • Jūs nedrīkstat labot savas atbildes