Warning: Illegal string offset 'name' in [path]/includes/functions.php on line 6439
4000000 mW -
+
1 2

thread: 4000000 mW

Senior Member
    Jun 2006
    Cēsu novads
    977

Par tiem 10k starp Gate un Source man ir versija. Manuprāt tas ir gadījumam, ja Gate caur nelielu rezistoru ir slēgts pa taisno pie mikrokontroliera kājas, kas manuprāt tomēr nav īsti labi darīts, bet ja tas mosfets nav šādā tiltā ar šādām frekvencēm, bet reizi 10 minūtēs ieslēdz kaut kādu releju, tā dara. Pēc barošanas ieslēgšanas mikrokontroliera kāja ir nodefinētas kā ieejas, līdz brīdim, kad programma nodefinē to kā izeju. Līdz ar to sanāk, ka līdz tam Gate karājas gaisā. Un tie 10k ir, lai tā nebūtu. Ar 100 omiem sanāks pārsniegt mikrokontroliera kājas maksimāli pieļaujamo strāvu. Skatoties uz shēmu arī man iekrita acīs no diskrētām komponentēm taisītie Gate draiveri. It kā ir lērums specializēto mikroshēmu. Izrādās, ka viss nemaz nav tik skaisti. Interesanta tēma ir par to adaptīvo zero-crosing režīmu. Manuprāt tā šados verķos ir tāda kā augstākā pilotāža, viena no visgrūtāk realizējamajām lietām. Interesanti, cik liels sanāca ieguvums lietderības koeficientam šajā gadījumā?

Senior Member
    Feb 2007
    4,624

ha, par to 10K teemu. pienjemsim - piesleegts pie MCU izejas. MCU izeja kaa ieeja [statup briidii]. Kas notiek, ja Uds strauji pieaug [paraadoties ienaakoshajam spanim, vai arii - aizveroties otram plecam]?
    MOSFETs ar lielu joni caur Millera C21 atmetaas valjaa!!! Un nav pat svariigi - vai tiek liidz aktiivajai modei, vai arii kaut kaadam piesaatinaajumam - sekas ir katastrofaalas [tb, uziet gaisaa].
    Kas notiek, ja taads R iemochiits gadiijumaa, kad ir E atkaartotaaju divtaktnieks, bet tranju baazu pusee taada R nav? Tranju baazes ir ''gaisaa'', uzvar tranis ar lielaakajaam nopluudeem, vai ticamaak: pamatiigs I tesiens no MOSFETa puses atrauj pasaakumu aktiivaa modee. Un atkal - kapi.
    Tb., taa sadalja ir spilgts pilniigas nejeegshanas piemeers. Ja ko taadu [es] ieraugu sheemaa - man ir viedoklis par taas izstraadaataaju.

Par adaptiivo.
    Ieguvums sanaak diezgan iespaidiigs. Dinamiskie zudumi 400V puses mosfetos nokriit pamatiigi plashaa slodzu diapazonaa. Redz, bez adaptiivaas sisteemas var piedziit pasakumu vienaa punktaa [nu, piem., pie max slodzes], bet pie mazaakaam - buus 2..3 reizes lielaaki, kaa minimums.
    Ir jau veel viena teema - ok, stacionaarais rezhiims. Bet, strauji mainiigu apstaaklju [Uin, Pout] gadiijumaa adaptviivaa garantee, kas viss pasaakums straadaa korekti. Un tas pie shaadam jaudaam ir mega svariigi.
    Shim blokam Ppeak var buut i visi 6kW mieriigi. 400V pusee - pa 2 gab. tranjiem paraleeli. Tajaa pat laikaa, piem., 500W variantam vareetu buut pa 1 gab. Otrajaa keisaa 500W/tranis, maneejaa: 3000W/tranis. tb., lielu jaudu gadiijumaa nevar atljauties nekaadas atkaapes [pat vienreizeejas paarslodzes neturees tie MOSFETi].
    Veel sadalja par tehnologjisko razbrosu un parametru atkariibu no temperatuuras. Shitaadam te faazu tiltam jau ir mega ietekme no sinhronaa tilta puses [kursh ir uz iiso paarsleegshanaas briidii, lai forseeti paarmestu primaaro pusi otraa staavoklii]. Ja preciizi nav saskanjota primaaraa un sekundaaraa puse [ja nav adaptiivaas - atkal - saskanjot var vienaa jaudas un vienaa t punktaa] - viss ir slikti reaalos apstaakljos.

nu, piemeeram, ar adaptiivo un izlaiziitu vadiibu primaarajaa pusee pie jaudas X var dabuut zudumos kaadus 40W, dominee konduktiivie zudumi. Ja nav adaptiivaa, nav perfekti salaagots pasaakums - zudumi pieaug liidz visiem 80..100W. Nav krutas Gate vadiibas - 120..150W. Jaa, situaacijaa, kad ekonomeejam uz varu/trafu serdeem, un trafu zudumi ir veel lielaki par ieprieksmineetajiem cipariem, nav jeegas saspringt. Bet, ja gribaas reaalo lietderiibu vors 95% pie max jaudas, ir varianti:
    likt mega chupu ar tranjiem, gaazhot lejaa konduktiivos zudumus [izteikti dominee dinamiskie];
    vai taisiit krutu vadiibu, un gaazt lejaa dinamiskos..
    es izveeleejos otro celju.

Senior Member
    Feb 2006
    565

Ar novēlošanos, apsveicu ar atgriešanos. Patiesi AUGSTA līmeņa profesionāls risinājums. Ļoti interesanta shēma, ar visām niansēm. Paldies Tev, Kaspich par to ka publicēji. Gribēju Tev pajautāt vai Tu vari mazliet sīkāk pakomentēt mosfet driveri, cik liela kopēja kapacitivā slodze, vai ir kāda ocilogramma gate charge. Tuvākā laikā būs jāpamēģina Tavs risinājums, ceru ka nebūs pretenziju par mosfet diskrēto draiveri.

Senior Member
    Feb 2007
    4,624

oi, paldies par veerteejumu! ash jaasarkst.
    nee, pretenziju nebuus. savulaik bija doma patenteet, bet - paardomaaju. Labaak lai tiek visiem interesentiem.

tas diskretais draiveris risina vairaakas probleemas:

1. lieta, par ko neviens iipashi nerunaa: kad klapee valjaa MOSFET, peec U Millera sasniegshanas Uds strauji kriit, BET tranis jau neatveraas valjaa - liidz briidim, kameer taa Gate paareja tiek uzlaadeta virs Millera spanja [palielus nC] Uds lineaari kriit no 10..15V liidz Umin [ko nosaka konduktivie zudumi]. Es pareekjinaaju - man sanaaca, ka shie zudumi var meiriigi dubultot izreekjinaatos konduktiivos zudumus. shis te diskreetais variants forseeti chardzo Gate uzreiz kaa Uds nokriit zem 15..20V;
    2. shis diskretais variants jlajuj pilniigi atdaliit Gate chardzoshanu liidz laikam, kameer Uds ir liels no p.1 mineetaa posma. Tb., var smuki/ar limiteetu dU/dt veert MOSFET valjaa, nebaidoties, ka dU/dt paarsniegs pieljautaas robezhas.
    sha pamekleeshu oscilogrammas.

taaks, bildes pakaastas..
    draiveri vadiija paariiti TK39N60W5
    bet, ar shaadiem driveriem MOSFET atlase kljuva ar kaartu mazvariigaaka. mieriigi tiltaa vareeja likt ari ar leenaakaam diodeem.
    dU/dt paarsleegsanaas laikaa tiltaa uztureeju mieriigi 10..20V/ns, neatkariigi no slodzes. paarsimts ns laikaa Gate uzlaadeeju liidz 15+V, tranji pa smuko - valjaa.

Senior Member
    Feb 2006
    565

Ļoti patīk šis elegantais vienkāršai risinājums kā cīnīties ar Millera plato. Esmu redzējis šis problēmas risināšanu ar diviem limitētiem strāvas avotiem kurus komandē komparators. diskrētā variantā paliela diskrēto elementu kaudze, bet reālu praktisku variantu nebiju redzējis. Paldies Tev. Patīkami ir analizēt Tavas shēmas, katrs mezgls ar nepieciešamo aizsardzību pret demolēšanu, ierobežots sprieguma un strāvas pieauguma vērtības un citām niansēm, vārdu sakot PROFESIONĀLI. Takā draiveri izmēģināšu gan dzelzī gan simulatorā, man gan tādam jaudām kā Tavs modulis nevajag, man jau viss līdz 1kW. Šāds draiveris būtu labs metināšanas invertoriem.
    Runājot par Tavu "barotāju ", cik ilgā laika Tev izdevās novest no idejas līdz gatavam maketam? Un vai tas bija sērijveida modelis? Tavs pasūtītājs šķiet bija diezgan dāsns, nav taupījis, nav apcirpis projektu, nedzenājis lieko centu.
    Vēlreiz Tev paldies. Ceru ka vēl no Tevis būs interesantu projektu. Veiksmi Tev.

Senior Member
    Feb 2007
    4,624

Zin kaa,buusim reaali - galiigi suudains draiveris un kruts cenu maniis par paaris naudaam. Jeb pat ekonomees,jo suudainai gadiijumaa tie mosfet buus jaanjem ar kaartu njipraaki.
    Es vnk savaadaak nestraadaaju - bijusi taa laime,ka nekad nav situaacija,ka jaanjem jebkurs projekts...
    Ja ar pilnu jaudu,no nulles shaads projekts prasa.. nu,kaadu pusgadu. Protams,ja rubljus pakalj met,var aatraak,bet -Almiko paaris nedeeljas vienu pcb taisa,uz sveetkiem - veel ilgaak sanaak. Man sanaaca 2 ga. Pfc plashu versijas,un 4 gab. 400/12v pcb versijas. Es saakumaa paljaavos uz vadiibas ic datasheet,ar kuru pakaasu daudz laika,lai saprastu,ka to mironi mociit nav racionaali.
    Projekts bija paredzeets nopietns,un.. ja buutu no manis labaaks komersants,tie bloki ruuktu masveidaa - shobriid ir joma,kur katrs pirmais provee elektriibu naudaa paarveerst ar 1000% profitu..

+