+ Atbildēt
Lapa 3 no 3 FirstFirst 1 2 3
Atbildes 21 līdz 29 no 29

Tēma: Par indukcija plīts virsmu

Junior Member
    Reģistrējās
    Aug 2013
    Atbildes
    25

Kā jau rakstīju, tad man ir divas 2-riņķu indukcijas plītis, kurām darbojās tikai viens riņķis. Varbūt kāds vēlētos saremontēt vienu priekš manis un otru dabūt kā samaksu par darbu?

Senior Member
    Reģistrējās
    Mar 2011
    Atbildes
    1,106

Mani pirmie prieki par indukcijas plīti ātri vien noplaka un jau sakreņķējos. Nopirku Candy 2riņķu iebūvējamo, jo sapratu, ka nav man vajadzīgs, lai vads pa galdu mētājas. Plītij lielais riņķis 18cm, BET silda tikai max 13cm diametrs Apšmaukuši par veseliem 5 cm - vismaz tā redzu pēc ūdens burbuļiem katlā. Mazajam riņķim vispār knapi D10cm karsē. Pats vidus arī kā redzams karsē mazāk. Rezultātā, ja cep pankūku uz plānās pannas, tad malas un vidus ir krietni mazāk izcepušās. Manna putru vārot arī katliņam apakšā piedega apaļš riņķis, kā gredzens - vidus un malas nē. Skaidrs ka karsē tikai neliela gredzenveida zona un līdz ar to ļoti nevienmērīgs uzsilums. Risinājums ir - jāliek apakšā bieza metāla ripa, kas visus indukcijas plīts jaukumus pārvērtīs par parastu elektrisko plītiņu.
    Jautājums indukcijas plīšu lietotajiem - vai visām plītīm (arī dārgajām) ir šāds niķis nekarsēt vienmērīgi visu laukumu vai tikai lētajam galam?
    Bildē katliņš ar ūdeni uz 18cm riņķa. Pēc burbuļiem var labi redzēt kur karsē un kur nē.
    20171219_223722.jpg
    Last edited by sasasa; 20-12-2017 at 23:40.
    Jēga mēdz būt arī bezjēdzīga.

Junior Member
    Reģistrējās
    Oct 2015
    Atbildes
    18

Tas neizskatās pēc indukcijas plīts virsmas. Nosauciet precīzu modeli ar visu numuru.

Senior Member
    Reģistrējās
    Mar 2011
    Atbildes
    1,106

Kas neizskatās? Vai liekas ka es esmu pilnīgs ambālis? Candy CDI30
    Šodien mēģināju visādi ar biezajām pannām, bet rezultāti bēdīgi. Uz Pannas ar biezo dibenu omletei apakšā melns gredzens piededzis, bet pats vidus un malas bālas &^%@^%$#@$#@^%$@^%$^@# Nu nespēj panna izlīdzināt siltumu, ja tas tik šaura joslā sakoncentrēts.
    Joprojām gaidu atsauksmes/novērojumus no indukcijas plīšu lietotājiem.
    Kā tur ir pēc teorijas? Vai tai virsmai vienmērīgi jākarsē viss metala laukums, kas virs spoles, vai varbūt tomēr tā enerģija koncentrējas gredzenā??
    Vai Latvijā vispār ir Candy pārstāvis, kam "pateikt paldies" par jauko plītiņu? Google neatrada
    Last edited by sasasa; 20-12-2017 at 23:48.

Junior Member
    Reģistrējās
    Aug 2013
    Atbildes
    25

@sasasa Man pašlaik ir plīts no DEPO. Tā arī ir, kā tu saki - aktīvāk sildās tikai neliela daļa no pannas virsmas. Domāju, ka situāciju var labot ar čuguna pannu (man ir dažas, ko lietojam). Bet, atklāti sakot, mani plīts interesē maz, zinu, ka tā ir virtuvē un strādā , tālāk jau nav mana darīšana. Ielēju šorīt parastajā pannā nedaudz ūdens un pasildīju, tev ko salīdzināt

Junior Member
    Reģistrējās
    Oct 2015
    Atbildes
    18

Default indukcija

Man ir Elecrolux vai AEG, neesmu pie plīts. Izskatās, ka karst visa apakša puslīdz vienmērīgi, vismaz, nav tādi joki novēroti.

Senior Member
    Reģistrējās
    Dec 2014
    Atrodos
    Sarkandaugava
    Atbildes
    329

Nez, mosh jaudu liec mežonīgu ?
    Man gan omlete gan zupa vaaraas pie 800w nekaadus citus režīmus nelietoju.
    Vispaar ja kautkas piedeg tad toč nav riktiigs režīms.
    Peec teorijas silst tikai virs/ap spoli..
    Skatoties kaada spole - var jau uztiit spiraalisku, var gredzenveida....peedeejo vienkaarshaak

Senior Member
    Reģistrējās
    Mar 2011
    Atbildes
    1,106

Palasījos interneta un atradu veselu lērumu ar sūdzībām par indukcijas plīšu nevienmērīgo sildīšanu. Bļāviens - un kāpēc es to nebiju izlasījis pirms pirku plīti ^%$^%$@^%$#^
    Daudzi besījās par to ka nevar vienmērīgi izcept pankūkas. Daudzi par to, ka sildīšanas virsma ir krietni mazāka nekā uzzīmēts uz plīts virsmas. utt., utj. Kā sapratu tas gļuks ir praktiski visām lētā gala plītīm, diemžēl 500eur par 2-riņķu plīti (ceru ka Siemens ir biki labāka, bet neesmu pārliecināts) es pagaidām neesmu gatavs tērēt. Izskatās, ka vidējam budžetam vecā labā elektriskā ar keramisko virsmu tomēr ir gatavošanai piemērotākā. Man tagad izvēle no 3 variantiem - likt zem pannas pamatīgi biezus metāla diskus (laikam nav īsti prātīgi) vai nomainīt virsmu pret parasto elektrisko vai pārbūvēt indukcijas plīti. Ja izdotos pēdējais variants, tad tas nebūtu slikti.
    Tāpēc daži jautājumi tiem, kas ko saprot no fizikas un elektronikas:
    1. Kāda man būtu jāuztin spole, lai es savējo plīti "pierunātu" sildīt visu laukumu vienmērīgi?
    2. Kā aprēķināt vijumu skaitu un no kāda vada tīt?
    3.
    Vai tas ir reāli to izdarīt? Vai maz tas ir iespējams pēc fizikas likumiem, ka indukcija vienmērīgi silda visu pannas dibenu?
    Last edited by sasasa; 21-12-2017 at 23:34.

Senior Member
    Reģistrējās
    Oct 2014
    Atbildes
    117

@SASASA neaizmirsti par ferītiem, tie ar būs vajadzīgi lielāki.

+ Atbildēt

Lietotāja atļaujas

• Jūs nedrīkstat uzsākt jaunas tēmas
  • Jūs nedrīkstat iesūtīt atbildes
  • Jūs nedrīkstat pievienot pievienotos failus
  • Jūs nedrīkstat labot savas atbildes