+ Atbildēt
Lapa 2 no 2 FirstFirst 1 2
Atbildes 11 līdz 18 no 18

Tēma: NTC sensors

Senior Member
    Reģistrējās
    Dec 2014
    Atrodos
    Sarkandaugava
    Atbildes
    321

Bet taapat nav zvaniits ka duumgaazeem buus taads pats sensors paredzeets kaads temp aiz loga..... Tākā pačābīgi izskatās....
    Vari mēģināt kombineet tos ebaja savus virknē, paraleeli utt. Mosh +- 2 graadi var samudrīt, ar ko manupraat jaapietiek.
    Vēl kas tos meeriijumus nevajadzeet dariit aatri, jo +-5 graadi kļūdu mieriigi var dot termo inerce !!!!

Junior Member
    Reģistrējās
    Mar 2014
    Atbildes
    10

Dūmgāzēm jā, varētu nebūt gan tas pats, bet to varu viegli pārbaudīt ar savu reverse-engineering uzparikti jā, nu sūdīgi. Tāds mazs mēsls, kuru nevar sazīmēt, kas tas pa brīnumu

Senior Member
    Reģistrējās
    Dec 2014
    Atrodos
    Sarkandaugava
    Atbildes
    321

Nezinu kas tur un kā tur, bet ķīnieshu kantori ir dzirdēts ka gadās atsaucīgs pīplis otrā galā, varbūt var joka pēc kādiem kantoriem aizsūtīt to savu tabulu...

Senior Member
    Reģistrējās
    Jun 2006
    Atrodos
    Cēsu novads
    Atbildes
    960

Pēc tās reversās inženierijas datiem aprēķinot Betu, sanāk ka tai jābūt ap 3500. Farnelī ir viens ar betu 3499, bet stipri dārgs, un čupiņa ar betu 3492. Pie 85 grādiem sakrīt ar autora reverso inženieriju, pie 105 drusku atšķiras.
    http://lv.farnell.com/w/c/circuit-pr...-=3492k&st=ntc

Junior Member
    Reģistrējās
    Mar 2014
    Atbildes
    10

Betas arī es rēķināju un visādi rezultāti man beigās sanāca. Diez, ir iespējams kaut kā noteikt temperatūru diapazonu tiem sensoriem/katlam? Jo, cik saprotu, katram sensoram tā beta tiek izteikta noteitkā temp.diapazonā, vai tā?

Senior Member
    Reģistrējās
    Jun 2006
    Atrodos
    Cēsu novads
    Atbildes
    960

Nedomāju, ka katlu ražotāji ir vērsušies pie termistoru ražotājiem, un pēdējie ir izstrādājuši priekš katla unikālu sensoru, kuru nekur citur nopirkt nevar. Gan jau ir paņemts kāds no esošajiem, un nebūt ne dārgākais. Vēl jautājums - cik precīzi visas tās lietas realizētas paša katla elektronikā. Es droši vien parautu elektroniku vaļā un apskatītos, kādas precizitātes rezistori izmantoti. Nav jau zināms arī, cik precīza tabula iešūta ECU. Es droši vien paņemtu Farnelī 10k termistorus ar betu 3500 +/- 50 un piemeklētu tuvāko.

Junior Member
    Reģistrējās
    Mar 2014
    Atbildes
    10

Laikam jau tā ar būs jādara, ka vienkārši jāpērk un jātestē

Junior Member
    Reģistrējās
    Oct 2010
    Atbildes
    2

Mana metode ir termometrs un ūdens katliņš uz plīts. Ielikam sensoru, testeri klāt, vāram un pierakstam pretestību līdz 100°C. Tiem divvadu NTC sensoriem +/- 5°C tramvaja pietura ir norma.

+ Atbildēt

Lietotāja atļaujas

• Jūs nedrīkstat uzsākt jaunas tēmas
  • Jūs nedrīkstat iesūtīt atbildes
  • Jūs nedrīkstat pievienot pievienotos failus
  • Jūs nedrīkstat labot savas atbildes