Warning: Illegal string offset 'name' in [path]/includes/functions.php on line 6439
KT808 tranis -
+
1 2 3 4 5 ...

thread: KT808 tranis

Senior Member
    May 2006
    Lielvārde
    3,835

Nu netceros ar kādu precīzi mēraparātu es pirms vairāk kā trīsdesmit gadiem mēriju KT808 tranzistorus. Lieta bija jauna un mēraparāts paredzēts jaudīgu tranzistoru mērīšanai. Secinājums bija, ka vesala partija tranzistoru ir brāķi. Tak tie UKU020 sprāga kā mušas un vajadzēja remontēt. Es tak Tev vēlreiz saku, ka nepretendēju uz precīzu labratorisku h21 mērijumu un nafig man to priekš remonta nevajag. Vajag zināt, vai tranzistors spēs darboties, vai izlidos uzreiz pēc ieslēgšanas, bet varbūt sakarstot. Mērot arī pie mazākas strāvas var redzēt, ka viens tranzistors ir labāks, bet cits sliktāks. Nu nebūs tā, ka tam vecajam tranzistoram pēkšņi pie 6A parādīsies krutais pastiprinājums. Tad jau arī 2T808 tas būs lielāks. Apsolūtā vērtība remontējot nav būtiska. Es jau ar testeri mērot redzu, ka nekas labs no tā lūžņa nebūs. Darlingtona tranzistori , salīdzinājumā ar parastu KT808, ir kosmoss un pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados tādus neviens redzējis nebijā.

Senior Member
    Feb 2007
    4,624

Nu netceros ar kādu precīzi mēraparātu es pirms vairāk kā trīsdesmit gadiem mēriju KT808 tranzistorus. Lieta bija jauna un mēraparāts paredzēts jaudīgu tranzistoru mērīšanai. Secinājums bija, ka vesala partija tranzistoru ir brāķi. Tak tie UKU020 sprāga kā mušas un vajadzēja remontēt. Es tak Tev vēlreiz saku, ka nepretendēju uz precīzu labratorisku h21 mērijumu un nafig man to priekš remonta nevajag. Vajag zināt, vai tranzistors spēs darboties, vai izlidos uzreiz pēc ieslēgšanas, bet varbūt sakarstot. Mērot arī pie mazākas strāvas var redzēt, ka viens tranzistors ir labāks, bet cits sliktāks. Nu nebūs tā, ka tam vecajam tranzistoram pēkšņi pie 6A parādīsies krutais pastiprinājums. Tad jau arī 2T808 tas būs lielāks. Apsolūtā vērtība remontējot nav būtiska. Es jau ar testeri mērot redzu, ka nekas labs no tā lūžņa nebūs. Darlingtona tranzistori , salīdzinājumā ar parastu KT808, ir kosmoss un pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados tādus neviens redzējis nebijā.

Didzi, ko tu mal vienu un to pashu?
    es Tev ar Oma likuma vienkaarshiibu visu izskaidroju!
    Nesaprati, ko rakstiiju? Tad godiigi atziisti - man par sarezgjitu.
    Saprati? Nu, jaa, sanaak, ka NEKO nejeedz no tranzistoriem! Nu, piedod, bet Tu dzen PILNIIGU sviestu!!!

jaa, pie 6A buus pastiprinaajums, pie tiem 10mA bilde buus PAVISAM cita:
    tam tranim Ic nopluudes straavas ir 3mA istabas t un 20mA pie 125oC noraadiitas!
    otrkaart - pie tik mazaam Ic STATISKO h21 noteiks Rbe, un tikai AC pastiprinaajums buus 'normaals'!

NEVIENS no tiem aparaatiem nemeeriija straavu ampeeros. jo, bljac, padomaa - 6A X noraadiitais spanis ir paardesmit W SILTUMAA! Tas tranis jaaliek UZ RADIATORA, lai vispaar h21 meeriitu!
    ja 20W jaaiemauc tranim, tad - tas toch nav parasts h21 meeriitajs!!!!

Pacel augshaa tos ruupnieciskos meeriitajus un redzeesi, ka tur Imax=100mA, ne vairaak. un, spriezhot peec Taviem tekstiem, Tev nebija [un veel nav] ne mazakaas sajeegas, nah tas Ic ir tik svariigs!
    : papildinats

Senior Member
    Feb 2007
    4,624

kas notiek, meerot shaadus tranzistorus ar parastu b meeriitaju?

parastam h21 meeriitaajam Ib [baazes straava] ir 0.1...1mA. Lai tranzistors daljeeji atveertos [vispaar buutu iespeejama taa h21 meeriishana], Ube jaasasniedz ap 0.5V siliicija tranzistoriem, pareizi?
    Pie 1mA [augsheejaa robezha] ieguustam, ka Rbe ir jaabut vismaz 500 Ohm, lai vispaar sasniegtu slieksni, pie kura tranzistora B/E paarejai cauri saak pluust straava.

KT808 ir noraadiits, ka shii Rbe var buut 80 Ohm un vairaak. Pat, ja taa R buus 6 reizes virs noraadiitaa minimuma, straava caur tranzistoru nepluudiis VISPAAR!
    Tad ko sameeriija Didzis [u.c. meeriitaji]? Didzis sameeriija Ic NOPLUUDES straavu, nevis statisko pastiprinaajumu!

p.s. un, kas veel skarbaak - jo LIELAAKA Ic nopluudes straava, jo LIELAAKU h21 uzraadiija aparaats, un tranzistors likaas 'labaaks', kaut patiesiibaa - tam bija LIELAAKA nopluude!
    : papildinaats

Senior Member
    Feb 2007
    4,624

luuk, visparastaakie mazjaudas bipolaarie. Iesaakumam: klasika: BC547/557 n shit. Kursh gan shos nezin?

kaa redzam, h21 ir prakstiski nemainiigs, mainoties Ic par divaam kaartaam [tb., ir ljoti labs h21 pie mazaam Ic].

un cits tranzistors: 2N4401. Nekas ipash..

ko redzam? h21 mainaas 2..2.5 reizes, mainoties Ic no 0.1 liidz paardemit mA [piedevaam, samazinoties Ic, h21 SAMAZINAAS!]

Senior Member
    Feb 2007
    4,624

Piemeeram, shis jau vareetu buut iz prikolu sadaljas:

ko es ar sho visu gribu teikt?

Hfe ir FUNKCIJA no vairaakiem citiem parametriem ar specifiskam nianseem;
    ir JAAMAAK meeriit, jaasaprot, ko/kaa meeriit. Tieshi taapat kaa oscilju teemaa - aparaats ir tups aparaats. Ir jaamaak to lietot, un nevar tupa uzticeeties cipariem/bildeem.

Senior Member
    May 2006
    Lielvārde
    3,835

KT808 tranzistoru laikā strādāja ar to, kas bija, Nafig man nevajadzēja precīzi nomērīt h21, vajadzēja palaist pastiprinātāju un izvēlēties labāko no sliktā. Es tak neapstrīdu, ka Tu runā taisnību un tieši tā, ka Tu saki, var precīzi nomērīt jaudas tranzistora parametru. Par to radiatoru Tev nav taisnība, tranzistori mērot tika mērkti burkā ar ūdeni, bet kada tur precīzi strāva bija, nu točna vairs neatceros. Skrūvēt pie radiatora katru tranzistoru ar trim skrūvēm, tas būtu vergu darbs. Ne tas bija mans mēraparāts, ne mani tranzistori. Tai lakā vajadzēja vienkārši atlasīt tranzistorus, kuri iztur UKU020 darba režīmus un tika eksperimentaļi saprasts, kā ar testeri atrast tādus, kuri ātri nenodeg. Taisnības dēļ gan jāsaka, ka vēl lielāki mēsli bija KT807 un kuru izblieza pirmo, fig viņu zin. Kad parādijās KT819, mērīšana nebija aktuāla, jo visi tranzistori darbojās. Es tikai stāstu pieredzi un varu simts punktus dot, ka neviens pastiprinātāju remontētājs neiedziļinās visās tais raksturlīknēs un teorijās. Par to lai galvu lauza konstruktori. Meistaram vajag pēc iespēja ātrāk klientam atdot pastiprinātāju un un tikai tad viņš var ko nopelnīt. Parādās labāks tranzistors, mauc tik iekšā un galvu apsolūti nelauza, kāds tam h21.

Senior Member
    Feb 2007
    4,624

Didzi - Tu pastiprinaajuma vietaa nomeeriiji nopluudes straavu. Ko Tu te veel dzejo?
    To,ka Tu neiedziljinaajies,neintereseeja, mebija veerts,ka vajadzeeja kaut ko tikai iepickaat,ka tikai var ko iesmeereet - to visi jau piecas reizes izlasiiija. Ok,nu Tu nesaaksi neko uztvert,tas ir skaidrs. Varbuut kaadam citam info nodereeja,lai nedariitu taadas pashas iesaaceeju mulkjiibas.

Senior Member
    Feb 2007
    4,624

kaapeec mirst nost uku?

iemeslu gana daudz, bet viens no tiem:

izejas tranjiem, sasniedzot Icmax, strauji kriit Hfe, strauji pieaug Ic pirksizejai. Situaaciju [ar Hfe] pasliktina arii izejnieka piesaatinaashanaas.
    nekas sarezgjiits/neizprotams. Rupjas un prastas lazhas sheemutehnikaa, risinamas par centiem.

Senior Member
    May 2006
    Lielvārde
    3,835

Labi, atkopšos pēc jaungada darbiem un mēģināšu atrast kādu KT808. Vienīgi, vai nobrāķetos netiku izmetis, lai nemaisa gaisu. Tu man visu laiku pārmet, ka es ne to ne tā mēru, bet rezultāts ta man vienalga labs un manis nepareizi atlasītie tranzistori UKU020 vai Brigā darbojas. Kautkā neticās, mērinstrumenta procesors rakstītu, ka rāda pastiprinājumu, bet īstenībā tā ir noplūde. Tas ka pareizi netiek uzrādita apsolūtā vērtība, to es piekrītu. Galvenais vienmēr bijis salīdzināt un atrast labākos tranzistorus. Es vēl papildus tos traņus ar testeri pārzvanīju un pēc vecajām metodēm arī nobrāķēju.
    Tu saki, ka UKU020 konstrukcijā bija rupjas un prastas lažas shēmā, bet ar tādiem pastiprinātāhiem tika piegrūsta pilna savienība. Shēma tur klasiska un ar labām detaļām principā darbojās. Savulaikt pirku brāķētos galus Prasmīgajās rokās un ar savām ''iesācēja muļķībām'' tos tīri labi saremontēju. Neviens nenojuka diskotēku laikā, kaut brūķis bija pamatīgs.

Senior Member
    Feb 2007
    4,624

Lai ticeetu, ka tika sameeriita nopluudes straava:
    a) jaasaprot, kaa Hfe tiek meeriits;
    b) procesa laikaa nomeeri [ar citu multimetru vai oscili] Ube. Ja Ube buus stipri zem 0.5V, es ceru, ka nav jaaraksta garais palags, ka tranis patiesiibaa ir PILNIIGI aizveeries un nekaada Hfe meeriishana nenotiek?

p.s. un kaapeec lai 'atlasiitie' nedarbotos, ja patiesiibaa visi tranji atbilda datasheet?

par teemu 'sheema klasiska..'... Didzi..
    a) ieliec shai klasiskai sheemai izejniekiem baazees pareizus R;
    b) pieliec shai klasiskai sheemai straavas aizsardziibu ar nedaudz kriitoshu likni;
    c) pieliec tranjus ar pareizu Hfe atkariibu, pareizu Ic impulsu parametriem
    un shii klasiskaa sheema tiesham straadaas droshi!
    par to, ka Savieniiba pilna piegaazta - tieshi par to es arii runaaju. Nebija probleema detaljaas! Bija probleema netalantiigos, nejeedzoshos inzhenieros! Neviens no visas lielaas armijas nejeedza, kaa pasaakumu [ar 0 papildizdevumiem] davest liidz kondiicijai. Ko te visi, piem., Brig izstraadaataaju celj debesiis? vinjsh ko gjeniaalu izdomaaja/izdariija? nee. Bet bija BISKU virs videejaa liimenja, un kaut sakariigaak idejas zagt maaceeja.

p.p.s. starp citu, CCCP laika JAUDIIGO tranzistoru un diozhu parametru meeriitajam L2-70 Ic_max ir tikai 200mA. . Tb., 30 reizes mazaaks par Ic, pie kaada buutu jaameera KT808. Jaa, pie Ic=200mA tranis vismaz buus aktiivajaa modee, bet VISI 'parastie' tranju meeriitaaji [ar IC=1mA] shiem tranjiem meera tikai un vieniigi nopluudes straavas. L2-69 noraadiits: liidz 50A [un shis aparaats ir vieniigais, ar kuru var meerit tos tranjus].

+