Warning: Illegal string offset 'name' in [path]/includes/functions.php on line 6439
Vārākjoslu antenas RF filtra mērišana/novērtēšana -
+
... 3 4 5

thread: Vārākjoslu antenas RF filtra mērišana/novērtēšana

Senior Member
    Apr 2007
    2,083

Habitbreaker pateica to, ko aizmirsu piebilst Ja kabelī ir zudumi, tad tas "uzlabo" VSWR, t.i. mēraparāts jau rāda labākus skaitļus. Skatīt te: http://www.rfcafe.com/references/ele...match-loss.htm

Senior Member
    Jul 2008
    102

Skaņojamo galu it kā izkalibrēju arā ar OSL.

6.tajā bildē - viena iedaļa 5db, t.i. būs 6 db.
    Par šito arī tā kā biki raizinings ir/bija..., hm vai tik ar to verķi nevarēja noteikt zudumus, šķiet Valērija sūtītajā pamācībā kaut kas tik nebija - būs jāpaskatās, jāpastudierē...

Galvenais kabelis parastākais RG58U šķiet.
    Garums: ~40+~20m
    Būs jau jārāpjas (plānoju) uz jumta, jānovāc vecā antena + jāparliek tjūneris, tad arī paņemšu izkalibrēšu to kabeli ārā.

73! YL3AKG
    Neko vairāk par Oma likumu nejēdzu

Senior Member
    May 2009
    Talsu raj
    1,076

Ja Tev meeriitaajs ir nokalibreets, tad atstaaj vienu kabelja galu atveertu (vai saiisinaatu) un otraa galaa pameeri Return Loss (log |S11|), kas tadaa gadiijumaa buus pa tiesho kabelja zudumi abos virzienos. Viena virziena zudumus ieguusti izdalot log veertiibu ar 2.

Senior Member
    Jul 2008
    102

Dēļ zudumiem tad arī rodas labs skaidrojums tam, ka uz augšējām frekvencēm SWR "paliek" arvien labāks.
    Un uzlabojums arī pēc koakšu zuduma tabulām un Karlosv grafika šķiet diezgan loģisks/atbilstošs - tie paši -6db.
    It kā gan vajadzētu būt kādiem -2...3db, bet varētu salasīties arī tie paši 6db, jo pa vidu ir kaut kādi unknown kabeļi ar pāris antenu pārslēdzējiem.
    Varbūt kur esmu cietāk izlocījis.

Te gan es sev atbildu uz jautājumu, ka varbūt labāk veco antenu Diamond vertikāli nevākt nost, tik nomontēt 80m un 40m skaņojamos "pretsvarus"...
    Bija doma paturēt to jumtu tīrāk un veco vākt nost, tai ir kādi -20 m un pie antenas labs SWR uz augšējiem amatieru HF diapazoniem.
    Tagad atkal sāku šaubīties...

73! YL3AKG

Senior Member
    May 2006
    Lielvārde
    3,804

Vispār līdz 30Mhz mūsdienās skaitās "līdzstrāva'' un modernos kabeļos zudumi ir smieklīgi mazi. Katalogos tik zemām frekvencēm bieži vien pat zudumus kabelī neuzrāda. RG58 gan nav nopietni ņemams kabelis. Tajā arī pie ''līdzstrāvas'' ir gana lieli zudumi. Baigi garš viņš Tev sanāk. Vajadzētu nomainīt uz kādu vismaz īkšķa resnuma kabeli. Vispār tagad daudzkur ņem nost vecos 50 omu kabeļus, jo torņos pāriet uz optiku. Tā kā ķeriet momentu. Cena būtībā nekāda. Man arī stāv buhta kādi 50m bērna rokas resnuma kabeļa. Varbūt kādam vajag.

Senior Member
    Jul 2008
    102

Varētu padomāt paņemt, jo es pie visas tās ņemšanās izvilku caur šauro vietu bez eošā kaut kāda tievā (RG58?, ir man arī kādi gabali, kaut kāda mil standart labāka) uzliku vēl + divus tievos, pāris vītos pārus un vienu resno koaksi, bet tam pietrūkst abi gali.
    Tagad, gan skatos, ka būšu biki nošāvis greizi, vajadzēja varbūt citādak ieguldītes...

Senior Member
    Apr 2007
    2,083

Laba RG-58 zudumi ir 2 dB/100m pie 3 MHz, bet 6.8 dB/100m pie 30 MHz.
    RG-213 zudumi ir 1.1 dB/100m pie 3 MHz, bet 3.6 dB/100m pie 30 MHz.
    RG-6, kas jau ir īkšķa resnuma, būs vēl 2x mazāki zudumi.

Viss atkarīgs no mērķa, es teiktu, ka RG-58 arī var darīt savu darbu noteiktās vietās līdz desmit metru garumam.

Janeka gadījumā visdrīzāk aizdomīgie punkti ir tie nezināmie kabeļi un savienojumi pa vidu. Un vēl ir labi konkrēti zināt kabeļa marku un parametrus

Senior Member
    May 2006
    Lielvārde
    3,804

Nu jā, man domāšana samaitāta un kabeli, kurš tievāks par 11mm es par tādu šņorīti, kura der īsiem gabaliem, vien uzskatu. Kautkā uz raidīšanu piedienas resni kabeļi. Vismaz man tā šķiet.

Senior Member
    May 2009
    Talsu raj
    1,076

Dēļ zudumiem tad arī rodas labs skaidrojums tam, ka uz augšējām frekvencēm SWR "paliek" arvien labāks.
    Un uzlabojums arī pēc koakšu zuduma tabulām un Karlosv grafika šķiet diezgan loģisks/atbilstošs - tie paši -6db.
    It kā gan vajadzētu būt kādiem -2...3db, bet varētu salasīties arī tie paši 6db, jo pa vidu ir kaut kādi unknown kabeļi ar pāris antenu pārslēdzējiem.
    Varbūt kur esmu cietāk izlocījis.

Te gan es sev atbildu uz jautājumu, ka varbūt labāk veco antenu Diamond vertikāli nevākt nost, tik nomontēt 80m un 40m skaņojamos "pretsvarus"...
    Bija doma paturēt to jumtu tīrāk un veco vākt nost, tai ir kādi -20 m un pie antenas labs SWR uz augšējiem amatieru HF diapazoniem.
    Tagad atkal sāku šaubīties...

73! YL3AKG
    Izmeeri to Return Loss vs freq kabelim ar atveertu otru galu. Ljoti interesnti buutu uzzinaat, cik tad patiesiibaa tie kabelja zudumi Tev ir

+