Warning: Illegal string offset 'name' in [path]/includes/functions.php on line 6439
Vārākjoslu antenas RF filtra mērišana/novērtēšana -
+
1 2 3

thread: Vārākjoslu antenas RF filtra mērišana/novērtēšana

Senior Member
    May 2006
    Lielvārde
    3,799

Man patīk pliki dipoli un katrs uz savu frekvenci, tapēc ar nejūtos stiprs universālajās antenās. Varbūt stulba ideja, bet vai nevar no ģenerātora ar 50 omu izejas pretestību padot kontūra vienā galā signālu un otrā galā uz 50 omu slodzes mērīt vājinājumu. Tai brīdī, kad kontūrs būs rezonansē, otrā galā jābūt vismazākajam signaļam. Zinot signaļu attiecību, var izrēķināt pretestību. Tas tā tīri teorētiski, jo neesmu tādas antenas licis. Man jau pietika ar vienu 80m dipolu, kamēr to iedzinu precīzi. Šermuļi metās universālo antenu saregulēt. Labi, laikam tapēc neesmu radioamatieris.

Member
    Jul 2008
    96

Reku mani vakardienas izstrādājumi un variants mērīšanai pa tiešo:
    trap04.jpg

Hm, nez vai varu (vai tas verķis paredzēts - tur droši vien jāpaskatās vai jājautā šeit: https://bitbucket.org/kuchura/eu1ky_aa_v3/wiki/Home), bet tas rāda norādītajā centrā (7.10 MHz) Z: 1703.1+8020.7j
    Ar cilpu mērot (precizāk: izmantojot tiešo mērījumu un pieņemot, ka tas atrodas tur kur nomērīts ar cilpu), protams, daudz mazāks.

Pārmērot vēlreiz ar tiešo pieslēgumu rezonanses frekvence ir
    vienam ~7.337
    otram ~7.343

Ja jau sakiet, ka strādās, tad jau būs labi

Tagad laikam kādu brīdi šeit būs pauze - ticami, ka pa priekšu mēģināšu nosimulēt ar iepriekšminēto NEC un izdomāt kādu sakarīgu / izturīgu centra konstrukciju, ko uzkārt mastā centram.
    Stc. - kā tās kanalizācijas trubas izturas saulē?
    Lai gan ticami, ka izturībai (aī mehāniskai - dabonu gandrīz 2x biezāku materiālu) varētu kādu termo uzmavu pa virsu uzlikt - iepatikās tā tehnoloģija...

Didzi, es laikam sāku veidoties par radiomatieri tomēr - man jau dipoli sāk palikt garlaicīgi...
    Bet man arī ir līdzīga ideja, pie tam tai verķī ir signālu ģenerators - ticami, ka mēģināšu to tuvākajā laikā realizēt. Vairāk gan doma nevis pretestību zināt, bet vnk. pārliecināties vai un kāda daļa spēj izskriet cauri pie X frekvences.
    Neko vairāk par Oma likumu nejēdzu

Senior Member
    May 2009
    Talsu raj
    1,072

Skaisti trapi (un arii meeriitaajs) . Katraa zinjaa peleekaas kanalizaacijas trubas ir paarbaudiitas taadiem meekjiem, vismaz 3 gadus jau turas. Mees tikai veel likaam vaakus saanos.

Par lielas Z meeriijumiem - kaadu Z raada, kad nekas nav pielikts (atverta kjeede)?

Par tiesho meeriijumu - izskataas, ka shaadi ir labaak, jo labaak atbilst tam, kaa trapi tiks arii reaali piesleegti. Nez vai arii tas posms, kas ir iekshaa rezonatoraa sanaak iesleegts rezonatora kjeedee, ja pievadi testa signaalu ar cilpu.+ protams taas stieles arii var ietekmeet. Kaut vai tas ka stieplju kopeejais garums ir saliidzinams ar viena spoles vijuma garumu.

Member
    Jul 2008
    96

Vākus sānos neplānoju, jo piekrītu uzskatam, ka tam jāelpo, citādi pie laika apstākļu izmaiņām vāc kondensātu, ja korpuss nav pilnībā hermētisks. Lai gan to elpošanu parasti panāk vnk. ar kādu caurumu apakšā.
    Tavs komentārs gan man lika pamanīt to, ka iekarinātos trapos koakši tagad man iet cauri caurulei tieši apakšā un ka tur man vajag ar kaut ko aizliet caurumu maliņas, lai nokrišņi nesatecina vijumos kas zem termomuffes slapjumu.

Palaižot mērītāju pliku dotajā gadījumā pie 7.1Mhz rāda Z: 111.8-4487.4j

Senior Member
    May 2009
    Talsu raj
    1,072

Varbuut arii ir pieejami taada izmeera kembriki arii ar liimi iekshaa?

Skaidrs par Z. Veel var meegjinaat taisiit atseviskju OSL kalibraaciju (ja jau netaisi). Bet no otras puses, shajaa gadiijumaa tas nav svariigi. Tiiri intereses peec tikai shis.

Member
    Jul 2008
    96

Kas ir kembriki? Kaut kas līdzīgs termo caurulēm?

Kalibrācija, protams, ir jau veikta. Šitam verķim saglabājama failos un norādāma konfigurācijā.

Senior Member
    May 2009
    Talsu raj
    1,072

Jaa, tas pashas termocaurules domaaju.

Par kalibraaciju- iesaku pameegjinaat nokalibreet tieshi pirms meeriijuma, jo, ja iet runa par taadas kaartas impedanchu meeriishanu, tad katrs siikaakais instrumenta dreifs var radiit kljuudu.

Member
    Jul 2008
    96

Ar tādu (kembriku) jau tika taisīti. Nebiju ar tādu un tik lielu strādājis. Pirmajā reizē gandrīz nesanāca - paņēmu diezgan mazu rezervi un gali uzmeta lūpu (atliecās atpakaļ). Kā arī nezināju, ka šamam līme iekšpusē.
    Hm, varbūt ir tādi uzgaļi/cepures?

Dotajā gadījumā ir kalibrēts bez vada. Vai domāji, kalibēt mērīklu ar tām kapara stieplēm?

Senior Member
    May 2009
    Talsu raj
    1,072

Ar stiepleem diez vai, tur var buut probleemas ar kalibreeshanas standartiem/to parametru zinaashanu. Domaaju nokalibreet ar parastiem koaksiaaliem standartiem kaut vai tur pat meeriitaaja izejaa veelreiz, bet tieshi pirms Z meeriijuma. Un to ciparu saliidzinaat ar ieprieksh ieguuto.

Senior Member
    Apr 2007
    2,075

Varbūt noder par "lamatu" mērīšanu: http://www.iw2fnd.it/sites/default/f...pole_01_EN.pdf

+