Warning: Illegal string offset 'name' in [path]/includes/functions.php on line 6439
D klases pastiprinataja aizsardzibas problema
+
1 2

thread: D klases pastiprinataja aizsardzibas problema

Member
    Mar 2016
    76

D klases pastiprinataja aizsardzibas problema

Labdien, ir manā gādībā nonācis viens ķīniešu brīnums, auto pastiprinātājs bet šis no lielākā vairuma auto pastiprinātaju kam ir impulsu baroklis un push-pull izeja atšķiras ar to ka tam gan barošanas blokā gan pašā pastiprinātājā kā jaudas tranzistori izmantoti IRFZ44N lauktranzistori, vai tas pats pastiprinātājs strādā pilnā D klasē vai vienkārši izejniekos ir lauktranzistori lielākai slodzei man grūti spriest jo shēmu nevaru atrast šim.

Bet problēma pati ir tāda, p[astiprinātājs skan un pilnā jaudas amplitūdā, tik ik pēc laika ieslēdzas safe režimā un pazūd skaņa, tad pēc brīža atkal ieslēdzas un atkal izslēdzas, cik papētīju plati aizsardzībai nav atsevišķu releju tāpēc man šķiet ka aizsardzība darbojas kādai mikrenei vienkārši atslēdzot padoto ieejas signālu.
    barošanas bloks darbojas bez problēmām , spriegumi visur ir daudzmaz kā vajag, un kas man liek domāt ka arī pastiprinātajam pašam nav vaina ir tas, ka es palaižot frekvenčģeneratora sinusu ieejā redzu tādu lietu, ka piem ar 20Hz es varu dot tā teikt pilnu jaudu un nekas neslēdzas arā, uzliekot teiksim 30Hz pastiprinātajs sāk taisīt iepriekšminēto problēmu. Parcik man šāda problēma pirmoreiz varbūt varat palīdzēt ar ieteikumu kur meklēt vainu.

uz pašas plates neskaitot barošanas bloka tl494cn mosfet draivera mikreni ir vēl tikai 4558d operi vairāki gan ieejā gan viens laikam uz aizsardzību pie barošanas bloka.

Links uz bildem
    https://ibb.co/iY4uP6
    https://ibb.co/h0FvWm

Senior Member
    Dec 2007
    Rīga, tel.67423800, 22012111
    1,877

Nav tas D klases pastiprinātājs.

Senior Member
    Oct 2014
    142

Par maz omu skalrunim. Šādam mazam pastiprinātājam 4om un 8om bridge. No tiem 1100W PMPO ir kādi 10..20Wrms uz kanālu.

Aizsardzība nāk no tiem lielajiem rezistoriem izejas jaudas tranzistoru emiteros. Kad uz šī rezistora/iem krīt 0,7V kas liek atvērties aizsardzības tranzistoram ...

30Hz sākas ZF nociršana šim pastiprinātājam,

Member
    Mar 2016
    76

nu tad iznāk tas ir parasts stipreklis kam izejā ielikti mosfeti to lielākās strāvas dēļ iespējams.

par omiem nepiekrītu, tur ir kāda cita problēma, jo testam izmantoju to kas bij pie rokas un pie rokas bij tumba ar diviem LOMO 2A-20 kas slēgti paralēli, nomināls viņiem ir 15 Om paraleli ar testeri mērot ir kautkur nepilni 8 Om.

Nu tas ir skaidrs ka tie 1100W ir tikai nosaukumā un praksē tur nav ne tuvu tam, par to jau es nestrīdos , bet es aptuveni zinu no pieredzes cik "jaudīgi" ir jāskan tāda izmēra un izejas tranzistoru skaita auto pastūzim, kas man liek izdarīt secinājumus ka tur kautkur ir problēma.
    arī tas , ko jau minēju, ka laižot iekšā 20Hz sinusu es varu "uzgriest" ieejas līmeni līdz man izejā jau parādās kropļi un tā teikt pastūzis nevelk, bet tas arī neatslēdzas, toties liekot augstakas frekvences kuras jau kā pareizi šēit minēts ZF ieejā negriež nost, tad sāk nostradāt aizsardzība.

es pameklēšu šodien ieejas signāla ķēdē vai tas neiet cauri kādam no operiem, iespējams tur arī notiek šī ieejas signāla atslēgšana drošības nolūkos.

ja jums ir kas labojams tajā ko uzrakstīju lūgums droši darīt to.

pamērīšu par to ko teici uz izejas lielajām pretestībām, cik krīt spriegums brīdi kad nostrādā aizsardzība.

Member
    Mar 2016
    76

P.S. starp citu es tikko pamēriju ar testeri un arī ar acīm parliecinājos, izejas kur skrūvējas klāt skaļruņa vadi ir pa tiešo savienotas ar pretestībām kas nāk no galinieku izejas, tur starpā nav nekādu vēl elementu. tas man liek domāt ka vienīga aizsardzība šim verķim ir sajust izejā par lielu līmeni vai kropli un attiecīgi atslēgt ieeju signāla, vai tā varētu būt?

Senior Member
    Jan 2008
    Riga
    1,024

1. kaada ir slodzes pretestiiba tavaa gadiijumaa uz 20hz, un kaada taa ir uz 30 un 50hz ?
    2. kad buusi atbildeejis pirmo, tad panjem atvasinaato oma likumu un izreekjini jaudu kas padodas slodzee uz katru no shiim F , un varbut ka ieguusi atbildi.
    un vēl... arnis = bowers = wilkinss = kaspich = epis =tvdx = didzis =janisp = Jack Daniels = jankus =normunds = abidox = Vikings =ansius = JDat = Jurkins =ivog utt utjp. Patiesībā tas ir arņa personīgais forums, vienkārši aiz nav ko darīt Arnis uztaisīja dažus simtus useru un regulāri raksta no dažādiem nikiem. Lai būtu dzīvība. :P [ C-JDat ]

Member
    Mar 2016
    76

Jā es saprotu ka pieagot frekvencei pieaug induktīvā slodze ko redz pastiprinātājs savā izejā tomēr tā nebūs šoreiz atbilde uz problēmu, es saprotu ko jūs gribat pateikt, ka vienkārši šim ķīniešu sūdam nav domāta tik liela slodze vai uz esošo slodzi nav domāta tik liela jauda, bet šoreiz tas nebūs tas gadījums jo jauda pie kuras pastiprinātājs sāk niķoties tiešām nav liela.

paprovēšu paskatīties kas notiek ar signālu ieejā un vēl pamērīšu ja tikšu pie rezultāta pateikšu.

Senior Member
    Mar 2011
    642

Vai abi kanāli "gļuko" vienādi? Ja jā, tad vaina drīzāk jāmkelē kādā kopīgā lietā, piemēram, barošanas pārveidotājā.

Member
    Mar 2016
    76

nu tas būs drīzāk kautkas tieši ar iebūvēto aizsardzību, kas liek ieejas operim noglušīt signālu kad tas jūt izejā kropli vai ko tādu, iespējams kāds kondensators nosēdies vai mazums kas, barošana ir ok jo mēriju pēc tilta nekas nesēžas un pat zem slodzes kad nostrādā aizsardzība barošanas spriegums saglabājas nemainīgā limenī.

PS provēju otru kanālu bet tur nekas ārā neslēdzās kautgan neemsu drošs jo mans testa akumulators laikam jau no pirmā kanāla testiem ir pasēdies par pusvoltu vai bik vairāk.

Senior Member
    Mar 2011
    642

Man būtu kauns par tādu "risinājumu". Manuprāt, Tu pats sev izdari "lāča pakalpojumu". Vismaz forumā noteikti.

+