Warning: Illegal string offset 'name' in [path]/includes/functions.php on line 6439
Latvijas standarti
+
1 2 3 ...

thread: Latvijas standarti

Junior Member
    Mar 2018
    14

Question Latvijas standarti

Visu laiku interesē, bet tā arī neesmu noskaidrojis, kapēc Anglijā tā viss atšķirās no Latvijas. Piemēram Anglijā standarts dzīvoklī no elektrības pakalpojuma sniedzēja ienāk 100A drošinātājs un pēc tam gaismām ir B6 A drošinātājs , elektrībai kur rozetes iet uz riņķi ( ring circuit) ir B32 A un dušai ir RCBO C40A un ta talak. Bet cik esmu meklējis internetā, tad Latvijā ienākošais pārsvarā ir 16A galvenais drošinātājs, un kas krutāks, tas tiek pie 32A ienākošā. Kāds varētu paskaidrot, kā tas viss ir iespējams? Kapēc tāda atšķirība, ka elektrība un fizika taču ir viena un tā pati.

Kā arī ja parēķina Ja nopērk 9kW cepeškrāsni, tad būs : 9000/230= 39,13A
    Kas nozīmē ka jābūt drošinātājam 40A bet tas viss vispār neiet kopā nekā ja ienākošais ir 16A
    : drukas kļūdas

Senior Member
    May 2006
    Lielvārde
    3,810

Man gan liekas, ka 9kW cepeškrāsnij vajag trīsfāzu pieslēgumu. Tad uz vienu fāzi sanāk pa 3kW un ar pieslēgumu Latvijā nav nekādu problēmu. Protams, ne jau krievulaiku hručovkas tipa daudzdzīvokļu mājā. Visi tie standarti ir izveidojušies vēsturiski. Faktiski elektrifikāciju Latvijā iesāka vācieši un protams ar saviem standartiem. Angliju vācieši gribēja okupēt, bet kautkā nesanāca un tapēc tur gan štepseļi savādāki, gan arī elektrība standarti. Tas protams tā vienkāršoti. Īstenībā Latvijā 32A pieslēgums privātmājai nav nekas neparasts. 3 reiz 32A tie paši 100A vien apmēram sanāk. Savukārt es nesaprotu, nafig angļiem vannasistabā vajajag divus atsevišķus krānus siltajam un augstajam ūdenim.

Member
    Apr 2011
    Rīga 29533218
    30

vai tad Anglijā nav 110 V?

Junior Member
    Mar 2018
    14

Man gan liekas, ka 9kW cepeškrāsnij vajag trīsfāzu pieslēgumu. Tad uz vienu fāzi sanāk pa 3kW un ar pieslēgumu Latvijā nav nekādu problēmu. Protams, ne jau krievulaiku hručovkas tipa daudzdzīvokļu mājā. Visi tie standarti ir izveidojušies vēsturiski. Faktiski elektrifikāciju Latvijā iesāka vācieši un protams ar saviem standartiem. Angliju vācieši gribēja okupēt, bet kautkā nesanāca un tapēc tur gan štepseļi savādāki, gan arī elektrība standarti. Tas protams tā vienkāršoti. Īstenībā Latvijā 32A pieslēgums privātmājai nav nekas neparasts. 3 reiz 32A tie paši 100A vien apmēram sanāk. Savukārt es nesaprotu, nafig angļiem vannasistabā vajajag divus atsevišķus krānus siltajam un augstajam ūdenim.
    Cepeskrasni var pieslegt pie 3 fazem uz katru 3kW? Ka tas daras? Un Anglija jau viss pec eiropas standartiem tagad ir. Tas par to udeni taisniba. Domaju tas iegajies viniem no tajiem laikiem, kad mikseru nebija.

Junior Member
    Mar 2018
    14

230 , bet celtnieciba izmanto 110v drosibas labad.

Senior Member
    May 2006
    Lielvārde
    3,810

Grūti jau pateikt, kādi precīzi būtu Eiropas standarti. Man gan liekas, ka tādu nav. Nu jā, Anglija stājas ārā no tā sojuza.
    Es konkrēti nezinu, kāda tā 9kW plīts, bet parasti divas fāzes padodas uz rinķiem, bet trešā uz cepeškrāsni. 9kW maukt uz vienu fāzi nav prāta darbs.

Senior Member
    Mar 2011
    1,119

9kW tā jau kāda industriālā cepeškrāsns. Parasti tām, kas mājas lietošanai 2,5-4,5kW. Sildriņķu virsmas gan stipri rijīgākas un tur droši, ka var atrast kādu ar 9kW
    Jēga mēdz būt arī bezjēdzīga.

Senior Member
    Aug 2008
    565

Īstenībā Latvijā 32A pieslēgums privātmājai nav nekas neparasts.
    Ir gan retums, jo par tiem 32A ir papildus jāpiemaksā,
    Parasti ir 3F 20A vai 25A necaetos kura amperāža no abām tur bija šķiet ka 20A.
    Bet arī ar to malkas zāģi un metināmo var palaist.

Senior Member
    May 2006
    Lielvārde
    3,810

Tagad cilvēki atsakās dēļ abonentmaksas un OIK no 32A, bet tādi pieslēgumi nebija retums.

Senior Member
    Jan 2011
    ūdensgalvas pilsēta 27432346 (just phone, no SMS!)
    3,398

230 , bet celtnieciba izmanto 110v drosibas labad.
    Drošībai izmanto atdalošo transformatoru un kārtīgu zemējumu. 110 V tāpat ir bīstami.
    Alles was echt ist, ist gut!

+