Warning: Illegal string offset 'name' in [path]/includes/functions.php on line 6439
Latvijas standarti -
+
... 2 3 4

thread: Latvijas standarti

Junior Member
    Mar 2018
    14

bet tā izskatās kaste Anglijā: http://www.diydoctor.org.uk/images/fuses.jpg
    Manis shēmotās sadales Latvijā izskatās stipri līdzīgi. Vienīgi pilnīgi lieks un nesaprotams ir nulles vada atslēgums (sarkanais galēji labais slēdzis) Un ar lielampēru (40 A) automātiem tomēr vajadzētu uzmanīties. Vispirms būtu jāpamēra attiecīgās cilpas fāze-nulle pretestība un jāaprēķina īsslēguma strāva, citādi īsslēguma gadījumā var gadīties ka automāts tā arī neatslēgsies, bet māja nodegs. Nav panaceja tie 100A automāti, visam jābūt samērīgam ar reālo patēriņu.[/QUOTE]

Angliem viss tiek likts pec formulam. 40A un 50A viniem nav nekas ipass. Par to dubulto sledzi loti labs jautajums. Bus japatur prata.

Junior Member
    Nov 2017
    11

. Kā arī pašam interesē tāda lieta, kapēc dzīvoklī var ielikt 3 fāzes ar katru no tām 32A un vai nav vienkāršāk kā Anglijā 1 fāze ar 100A drošinātāju?
    Un attēlā var redzēt , ka tur drošinātājiem ir stipri vairāk summa nekā Latvijā 16A uz dzīvokli.
    Būtu jauki ja Jūs šeit pievienotu atsauci uz Anglijas Likumdošanu attiecībā uz iedzīvotājam (es domāju – tiem, kas dzīvo daudzdzīvokļu ēkās, arī kā es) paredzēto vienas fāzes jaudu. Jo, kā būtu vai nebūtu labāk, mēs par to varam padiskutēt, bet piemēram tai pašā Krievzemē standarts ГОСТ Р 51628-2000 nosaka ka vienas fāzes jauda dzīvoklim nedrīkst pārsniegt 11kW un ka lielāku jaudu gadījumos, vai ja ir trīsfāzu elektroierīces, jābūt 3 fāzēm. Instalāciju standarti Pasaulē un Eiropā nav vienādi. Kurā Valstī dzīvo – tās Likumdošana ir jāievēro. Novelkam šādu „International electrical – Legrand.pdf ” krāsainu dokumentu un pārliecināmies, ka tiek grupēti instalāciju Standarti (International electrical standards & regulations). Kā pirmais tur iezīmēts Britu instalāciju Standarts vienfāzes sistēmai ar fāzes drošinātājiem no 6A līdz 50A (100A tur gan nav uzzīmēti ). (Ja tai dokumentā vēl gribas pakašķēties – tad Latvijai norādīts 220V fāzes spriegums, Lietuvai 230V). Itāļu Standarts tur dikti bēdīgs izskatās ar iezīmētajiem 25A.

Un tagad pamēģini realizēt, lai Latvijā kā Latvijas Nacionālais Standarts tiku pieņemts ka visās Padomijas laiku ēkās (cik tur dzīvoklītim tā jauda ar to laiku likumu bija, tik - 6,3AX220V=aptuveni 1,3kW, vai nedaudz vairāk - nestrīdēsimies) katram Latvijas iedzīvotājam ar Likumu tiktu noteikts, ka tas savā dzīvoklī drīkst saslēgt elektroierīces (protams jāmaina visos dzīvokļos visa elektroinstalācija), kuru kopējā patērētā strāva būtu kaut vai tikai tie paši Itāļu Standartā iezīmētie 25A.

Un mans viedoklis - nekas tai Anglijā nav labāks kā Latvijā un, jā - sapratu, kāpēc tur viss tā atšķiras no Latvijas, jo dzīvojat izšķērdīgi, elektrību tērējat bezjēgā. 100A !!! dzīvoklim!!!!

Senior Member
    May 2006
    Lielvārde
    3,805

Nu nezinu, kas par patērētājiem, lai uz rozetēm liktu 40A. Es ar vecu svarku metinu resnu elektrodu un pietiek ar 20A. 16A ir sen diezgan visiem sadzīves patērētājiem. Ko tad angļi sprauž savās rozetēs? Vot pareizs zemējums Latvijā, tā ir problēma. Krievulaiku daudzdzīvokļu mājās, bez speciālas pārbūves, tas vispār nav iespējams.

Moderator
    Mar 2008
    Ogre
    1,445

Nu nezinu, kas par patērētājiem, lai uz rozetēm liktu 40A. Es ar vecu svarku metinu resnu elektrodu un pietiek ar 20A. 16A ir sen diezgan visiem sadzīves patērētājiem. Ko tad angļi sprauž savās rozetēs? Vot pareizs zemējums Latvijā, tā ir problēma. Krievulaiku daudzdzīvokļu mājās, bez speciālas pārbūves, tas vispār nav iespējams.
    Elektriskos sildītājus, pa labi un pa kreisi, jo reti kuram tur ir savādāka apkure vecajās mājās
    If it's worth doing, it's worth overdoing, right? / Tory Belleci, Mythbusters /

Junior Member
    Mar 2018
    14

Rozetem neliek. Ir 32A drosinataji kur rozetes uz rinki iet (ring circuit) 40A un 50A liek cepeskrasnim, elektriskajam dusam un visam tam, kam ir liela jauda. No jaudas viss tiek parekinats, ka es seit pat ieprieks uzrekinaju tai 9kW cepeskrasnij, kur beigas sanaca 39 amperas. Visiem dzivokliem parsvara viena faaze un dzivo bez beedu. Vispar sapratu, ka nepareizi esmu iebridis seit, jo te viss par elektroniku. Ne ta, ka es domaju. Un man cilveks teica, lai varetu ka Anglija 100A uz dzivokli tad visi vadi pirms skaititaja Lattelekomam butu japarinstale. Jo taja laika kad visas instalacijas tika veidotas, tad nebija tik daudz elektrotehnikas. Un vadi bija aluminija.

Moderator
    Jan 2009
    Rīga
    4,389

Toč nepareizi iebridi jo:
    1) Amēri nevis apmeres.
    2) Lattelecom ar elektroinstalāciju nav nekāda sakara. Tas ir kantoris nodarbojas ar telefoniju.

Junior Member
    Mar 2018
    14

Toč nepareizi iebridi jo:
    1) Amēri nevis apmeres.
    2) Lattelecom ar elektroinstalāciju nav nekāda sakara. Tas ir kantoris nodarbojas ar telefoniju.
    Amperas-apmeres-amēri nu un tomēr vispareizāk laikam jau ir Ampēri. Par to Lattelecom nosmejos par manu stulbumu Laikam dziljaas nakts vaina Protams ka Latvenergo.

Moderator
    Jan 2009
    Rīga
    4,389

Piedošanu, atkal pārrakstījos: Ampēri.

+