Warning: Illegal string offset 'name' in [path]/includes/functions.php on line 6439
LED tumšošana
+

thread: LED tumšošana

 1. #1
  Senior Member
  Apr 2008
  Rīga
  910

  LED tumšošana

  Kungi,

  Man ir triviāla problēma. Iegādāju āra LED spuldzīšu virteni, kas vairumā laika ir par gaišu. Klasiskais dimmeris (ar simistoru) dimmošanas vietā nervozi strobē. Spuldzītes uz 230V, biju cerējis, ka tur būs rezistors vai kondensators, kas ierobežotu strāvu un viena diode. Tur izrādījās drusku sliktāk - diožu tilts un viens tranzistors ar rezistoru. Kondensatora aiz tilta nav, līdz ar ko tas LED diezgan nomācoši strobē ar 100 Hz pat nedimmotā veidā. Pamērīju, ka uz LED (tur 4 gari elementi cokolā, virknē slēgti) nonāk 195 V, patēriņš 14 mA. Virtenē ir 20 LED spuldzes, ienāca prātā, ka varētu izmest no cokliem visu to gudrību un atstāt tikai rezistoru strāvas ierobežošanai un barot to visu pasākumu no kārtīgi nofiltrētas līdzstrāvas. Tas atrisinātu nervozo gaismu pilnā jaudā. Tagad ir jautājums- kā šo pasākumu pieklājīgi varētu dimmēt? Gribētu iztikt bez PWM, ja jau reiz ir tik smuka līdzstrāvas gaisma padomā. Varbūt ar kādu lineāro sprieguma regulatoru? Strāva nav liela - ap 350 mA visai virtenei, nekādi milzīgie jaudas zudumi varētu nebūt.

  Protams, ka vienmēr jau ir variants izbērt to visu miskastē un saskrūvēt mazjaudas kvēlspuldzes, ja, piemēram kādas 5...10W ar E27 cokolu eksistē vēl.

  ddff, domīgs

 2. #2
  Senior Member
  Mar 2011
  1,119

  a par ko naids uz pwm?
  Jēga mēdz būt arī bezjēdzīga.

 3. #3
  Senior Member
  Apr 2008
  Rīga
  910

  Nekāda īpaša naida nav, tikai neesmu sajūsmā par faktu, ka LEDi tāpat strobēs tikai ar augstāku freq. Arī nav ideju vai LED kristālam labāk patīk līdzstrāva, jeb pwm- no ilgmūžības viedokļa.

 4. #4
  Senior Member
  Apr 2007
  2,083

  Tak kur problēma taisīt PWM ar kaut 100 kHz un lietot LC filtru (hint - impulsu baroklis)? Kā tieši tur strobēs?

 5. #5
  Senior Member
  Oct 2014
  136

  LED pievieno paralēli kvēlspudzīti un simistora dimmeris darbosies

+