Warning: Illegal string offset 'name' in [path]/includes/functions.php on line 6439
Rādioamatieru satelīti
+
1 2

thread: Rādioamatieru satelīti

Senior Member
    Oct 2006
    Aloja.
    1,380

Rādioamatieru satelīti

Sveiki visiem, vai kādi klausās 2m un 70cm radioamatieru satelītus?
    Kādas antenas lietojat?
    Pašlaik es ar labiem panākumiem klausos 2m amatieru satelītus ar Moksona antenu + priekšpastiprinātājs un skeneri...
    Jautājums tāds, vai ko līdzīgu savākt nevar uz 70 cm diapazonu...? Citādi tur jālieto 2m jagene... gribas mazu antenīti un jutīgu....
    rasošais ninnis

Moderator
    Jan 2009
    Rīga
    4,406

Vairs neklausos.

Tagad visu savu enerģiju veltu Es'Hail-2 P4A amatieru satelītam.

2.4 GHz uplink/10.5 GHz downlink.

https://amsat-dl.org/category/eshail-2-p4-a

Moderator
    Jan 2009
    Rīga
    4,406

Vairs neklausos.

Tagad visu savu enerģiju veltu Es'Hail-2 P4A amatieru satelītam.

2.4 GHz uplink/10.5 GHz downlink.

https://amsat-dl.org/category/eshail-2-p4-a

Senior Member
    May 2006
    Lielvārde
    3,822

Ir klausīti, bet nu dikti ātri tie rinķo ap zemi un īsti interesanti nav. Maza un efektīva antena principā nav iespējama. Brīnumi nenotiek. Moxon antenu esmu mērijis. Nav ne vainas, bet tik pat labi var klasisku dipolu izmantot. Moxon antena vienkaŗši sanaķ īsāka.

Senior Member
    Oct 2006
    Aloja.
    1,380

Didzi, rodas tāds jautājums, piemēram 10 elementu jagi antena dod patsmit DB signāla piaugumu... Vai 2...3 elementu jagene ar RF priekšpastiprinātāju pie antenas, nedos to pašu, vai vaitāk? Kā nekā pastiprinātājs nodrošina vajadzīgo signāla past.
    rasošais ninnis

Senior Member
    Oct 2014
    167

signala trokshnu limenis bus sliktaks

Senior Member
    May 2006
    Lielvārde
    3,822

Radiotehnikā brīnumi nenotiek un, ja antena nav uztvērusi signaļu, pastiprinātājs var tikai trokšņus pastiprināt. Pastiprinātājs dod labumu, ja uztvērēja jūtība nepietiekama, vai kabelis līdz antenai garš. tad gan pastiprintājs jāiek pie pašas antenas, lai kompensē zudumus kabelī. Vārdu sakot, pastiprina'tājs šad tad noder, bet antena, uztveršanas procesā, vienmēr būs galvenais eslements.

Senior Member
    May 2009
    Talsu raj
    1,088

Sveiki visiem, vai kādi klausās 2m un 70cm radioamatieru satelītus?
    Kādas antenas lietojat?
    Pašlaik es ar labiem panākumiem klausos 2m amatieru satelītus ar Moksona antenu + priekšpastiprinātājs un skeneri...
    Jautājums tāds, vai ko līdzīgu savākt nevar uz 70 cm diapazonu...? Citādi tur jālieto 2m jagene... gribas mazu antenīti un jutīgu....
    Bet taa, piemeeram ,SO-50 FM sateliitu var mieriigi uztver pat ar kjiinieshu baofeng raaciju un vinjas antenu.

Senior Member
    May 2006
    Lielvārde
    3,822

Protams jūtība ir atkarīga no uztvērēja trokšņu līmeņa, bet mēs nedzīvojam pagājušajā gadsimtā, kad paštrokšņi varēja grozīties ap 10dB. Mūsdienās, ja es pagriežu antenu pret blakus augošo egli un varu, spektra analizatorā, redzēt tās iztarotos trokšņus, īpaši nav kur augt. Tālāk jau sākās, vārda tiešajā nozīmē, kosmoss ar uzvērēja paštrokšņiem zem 0,5dB. Virszemes signālu uztveršanai nav nekādas jēgas vairāk samazināt uztvērēja paštrokšņus, jo zemes un apkārtējo priekšmetu trokšņi vienalga būs lielaķi. Attiecīg, vienīgais variants, ir palielināt antenas efektivitāti. Ja par satelītiem, tad ar tiem arī kosmoss nesākas. parasti tie lido zemu un tiešām pietiek ar vienkaŗšas rācijas vai SDR USB uztvērēja jūtību. Tur vairāk problēma ar to, ka satelīts lido ļoti ātri un ir redzams tikai dažas minūtes. Vot radioastranomijā, tur gan notiek cīņa par katru decibela daļu. Efektīvai radioteleskopa antenai ir šaura virziendiagrama, bet gribās plašāku debess jumu aptvert un tad, jāizmanto cik nu var tehniski maztrokšņainaķi pastipriātāji.

Senior Member
    Oct 2006
    Aloja.
    1,380

Runājot par to pašu SO-50, tad Didzi ir šādas kombinācijas
    A) Jagi antena, 10 elementi 2m kāts - šaura virziendiagramma... neerts lietošanā...
    B) īsa antena, piem Moksona, vai 2el. Jagi ar šaurjoslas pastiprinātāju, plata virziendiagramma, ērta un maza antena...
    Kura sistēma ir labāka? Teorētiski ir 3 mainīgie, daži no tiem kompensējas... ( joslas platums un virziendiagramma )
    Vai kāds klausās 225-260MHz... ? tur kaut kāds NATO SATCOM ģeostacionārais satelīts.. un sarunas var paklausīties pat līdz Indijai...
    rasošais ninnis

+