Warning: Illegal string offset 'name' in [path]/includes/functions.php on line 6439
8 mm projektors 'Luč-2'
+

thread: 8 mm projektors 'Luč-2'

Senior Member
    Jan 2011
    ūdensgalvas pilsēta 27432346 (just phone, no SMS!)
    3,402

8 mm projektors 'Luč-2'

Šāds, pirms pusgadsimta aktuāls, rīks restaurējams. Visticamāk, nepareizi ievietota drošinātāja dēļ nobeigusies tīkla transformatora 127 V sekcija. Pārtīt varētu būtu dikti dārgi (piedevām serde sakniedēta, grūti jaucama). Gribētos nemocīties ar citiem transformatoriem, atjaunot kā oriģinālu. Varbūt kādam donors no tiem laikiem aizglabājies? Par saprātīgām naudiņām rezerves daļām labprāt iegādātos.
    P.S. Uz mistkasti nesūtiet! Ģimenes relikvija kaimiņam...

Alles was echt ist, ist gut!

Senior Member
    May 2006
    Lielvārde
    3,822

Stāv man paspaŗnē viens tāds lūznis. Cilvēks bija iedevis pārfilmēt vecu filmiņu. Nekas tur nesanāca. dabūju vēl vienu tādu aparātu un izrādijās, ka pirmajam padēta viena detaļiņa pie filmas vilcēja. Es domāju, ka varētu Tev to trafu piešķirt. Tāpat neviens vairāk ar to dzelzi neņemsies. Es biju daudz strādājis ar Ukraina 16mm projektoriem, tad tie salīdzinājumā ar šo ir ''Mersedess". Vispirms jau izdega lampa, jo man tīklā gandrīz 240V, bet lampa uz 220V. Skaidrs, ka tādu lampu nekur vairs, trīsdesmit gadus, nevar nopirkt. Dabūju darbināt caur LATR. Visa mehaņika nenormāli peld un principā pareizu kadru frekvenci iestādīt nevar. Ja godīgi, es biju šokā, kā cilvēki kādreiz tādu sūdu lietojuši. Krieviem tak bija attīstīta kino inustrija un 35mm vai 16mm projektori bija normāli dzelži.

Senior Member
    Jan 2011
    3,402

Iepriekš pateicos. Tik nupat vesela problēma līdz Lielvārdei aizkulties. Ja tev tā lampa aktuāla - tur brīnišķīgi noder H3 auto halogēnlampa. Tik maķenīt jāpačakarējas ar stiprinājumu.

Senior Member
    Mar 2010
    615

Es varētu tavā ūdensgalvas pilsētā to trafiņu iemest. Esmu to prožektorā izmantojis, bet šim nolūkam arī cits noderēs.

Senior Member
    May 2006
    Lielvārde
    3,822

Jā, par auto lampu iedomājos, bet tad dabūju otru tādu projektoru un to jau darbināju ar 220V. Lai gan tāpat nekas prtātīgs tur nesanāca.

Senior Member
    Jan 2011
    3,402

Paldies Fuksim! Salodēts, saskrūvēts un griežas.
    Didzi, ir kādas mehāniskas problēmas; neizmet savu dzelzi! Kaut kad jau līdz Lielvārdei aizkulšos.

+