Warning: Illegal string offset 'name' in [path]/includes/functions.php on line 6439
Toshiba 40HL933G LED tv, vajag ekrāna diodes.
+
1 2

thread: Toshiba 40HL933G LED tv, vajag ekrāna diodes.

Senior Member
    Mar 2016
    113

Toshiba 40HL933G LED tv, vajag ekrāna diodes.

Ir "atdevies" man TV Toshiba 40HL933G, LED backlights, LED's beigts, varbūt ir kādam kautkur šrots ko savākt vai kautkas kur meklēt detaļas.?

Matrica ir LTA400HM22, Samsung ražojums, varbūt der no cita tv ar identisku LED?

Paldies.

Moderator
    Jan 2009
    Rīga
    4,442

Nav konrētas lietas, ko piedāvāt, bet...

Ir darīts tā, ka tika ielikti LED stripi beigto CFL lampu vietā. Tiki tas bija darīts 15 collu LCD monitoriem. Varbūt arī tev der šī "madeļu operācija caur vienu vietu".

Senior Member
    Dec 2007
    Rīga, tel.67423800, 22012111
    1,891

Senior Member
    Mar 2016
    113

Nē nu teikšu kā ir , tas tv ir dabūts pa baltu velti, ideja kā "salvage" jeb reanimēt. Skaidrs ka neko diži ieguldīt negribu.
    Neesmu tik smalki iedziļinājies, bet teorētiski varētu tur iekombinēt vienkārši kādu LED stripu kas daudzmaz atbilst izmēram un spriegumam, kuru dabutu no cita lūžņa kam tieši tas iet. Ok gadīsies iebāzt mazjaudīgakas nu nebūs vairs kontrats oriģinālais, bet nekas.
    Vienīgais ko es domāju cik gudrs ir LED kontrolieris, jo ja tas mēra izeju vai nevar gadīties ka ieliekot citas negrib palaisties.

Senior Member
    Sep 2013
    253

Tam TV šķiet , ir Edge LED pakaļgaisma, līdz ar ko nomaiņa var būt visai ķēpīga.
    Tur ir tikai viena strīpa, vai vairākas, un neviena nedarbojas?

Senior Member
    Mar 2016
    113

tv ir viena strīpa, kas nāk tā ekrāna vienos sānos tikai.
    šī pati viena stīpa ir kautkā hitri piekniedēta pie tādas paplānas alumīnija plāksnes kas pieskrūvēta ekrāna aizmugures metāla ietvaram.
    mehāniski nekā sarežģīta. pirkt stīpu atsevišķi gan laikam nebūtu jēgas, jo mājas apstākļos to nepielikšu pie oriģinālā alumīnija plāksnes tā lai izdzīvo pati stīpa vai arī lai ir normāla siltumpārvade.
    ebay viens tirgo ar visu al plāksni.
    bet priekš tv ko dabuju pa velti negribās kautkā iegrūzt ap 60/70 eur skaidri nezinot jēgu.

varētu jau eksperimenta nolūkā pats pārbūvēt un salodēt stīpu no diodēm, bet man ir aizdomas, ka diožu barošanas blokā esošie 4 izejas mosfeti ir domāti ali diodes darbinātu nevis vienā stabilā režimā, bet gan lai tās pa pāriem (4 pāri paralēli) darbinātu ieslēdzot vai izsklēdzot vai dimmējot katru pāri pēc vajadzības.

pieļauju ka baroklis arī mēra kas notiek izejā, jo cik palasiju netā, tad ar līdzīgu problēmu, ja padod no mātesplates nākošo 3.3 voltu vietā vairāk uz diožu barokļa, tad arī pusizdegušais led strips iedegoties.
    manā gadijumā pie palaišanas uz īsu brīdi palaidās pustumšs zils ekrāns un nodzisa. apsklatot diodes ar aci var redzēt, ka daudzas ir iekšā patumšas. citos līdzīgos gadijumos tas vienmēr ir sakritis ar izdegušu vai nestrādajošu diodi.

nu kautkā tā.

Senior Member
    Sep 2013
    253

Strīpa dalās 4 daļās, jeb stringos, ja kāds no tiem sāk gļukot, kontrolieris var atslēgt visus, kaut gan vajadzētu tikai bojāto.
    Man bija līdzīga problēma ar monitoru. Risinājums- kontrolieris apčakarēts, paralēli bojātajam stringam pielodējot pāris kOm rezistoru.
    Rezultātā ekrānam viens stūris nedaudz tumšāks, bet man tas netraucē.
    Pamēģini pieslēgt pa vienam stringam pie atsevišķas barošanas, laikam 12V, paskaties, kā uzvedas, varbūt mans variants nostrādā.

Senior Member
    Mar 2016
    113

tur laikam švaki kas uzvedīsies, jo šķiet vairākas diodes ir beigtas un jno dažādām daļām. veselās, kuras mēriju uzrāda pārejas pretestību aptuveni 860 omi.
    man ideja vairāk tāda, ka varētu paņemt kādu led strip, kas pārdodās un vienkārši piemontēt esošā vietā. bet nevis tos specializētos kas priekš TV bet vienkārši parastos. tik neesmu drošs ka pietiks gaišums šādam risinājumam, bet toties būs īsts samodjels.

Senior Member
    Dec 2007
    Rīga, tel.67423800, 22012111
    1,891

To vari mēģināt. No blokshēmas redzams, ka nekādu aizsardzību, kas neļautu televizoram darboties, nav. Izmanto 24V barošanu un ieliec kādu tranzistoru, kas ieslēdz-izslēdz LED barošanu no signāla "INV ON OFF". "BRIGHT_ADJ" gan, laikam, nebūs nepieciešams.

Senior Member
    Mar 2016
    113

Tevis piedāvātajā variantā LED draiver bloku es saprotu var principā atslēgt pavisam un izmantot pa tiešo nākosos 24v no impulsnieka barokļa.
    Nu tā izklausās pec viegla varianta. vēl man ir ideja, ka varbūt var sadalīt to piemeklēto LED stripu 4 daļās un katru tad pievadīt oriģinālajam LED draiverim izejā simulējot to kā tas oriģināli darbojās.
    jautājums vienīgi vai draiveris darbosies, jo noteikti ka manis dabūtajām diodēm būs kopā cita pārejas pretestība , iespējams var nākties muhļīties ar papildus pretestībām kā te jau minēja.

laikam jāsāk ar to ka jāpaskatās vai vispār šim poļu/ķīniešu LED virtenēm ir kautcik atbilstošs spilgtums, jo pieļauju ka šīs oriģinālās LED ir diezgan spilgtas.

+