Warning: Illegal string offset 'name' in [path]/includes/functions.php on line 6439
Meklēju Электроника-60 priekšpaneli
+
1 2 3 ...

thread: Meklēju Электроника-60 priekšpaneli

Senior Member
    Mar 2011
    747

Meklēju Электроника-60 priekšpaneli

Zinu, ka meklējamais subjekts vairāk atbilstu 80. gadiem, bet tomēr pajautāšu. Man ir ienācies Электроника-60 kompītis, nu, vismaz liela tā daļa ļoti labā stāvoklī un vēlos to dabūt ne tikai dzīvu, bet arī vizuāli pēc iespējas pilnīgu. Tā dēļ meklēju šī kompīša priekšpaneli - bildē baltā detaļa. Kas zina - ja nu kādam paksī mētājas. Uz šāda kompīša esot bijis uzrakstīts pirmais Tetris, gribētu šo oriģinālo teri uz tāda arī palaist un uzspēlēt.

Papildus šim panelim meklēju:
    Šāda tipa monitoru JEBKĀDĀ stāvoklī (bez tā apakšējā bloka).

Šāda tipa procesora plati jebkādā stāvokli, kaut vai bez cēlmetālus saturošajām detaļām:

Šādu seriālā porta plati:

Šādu atmiņas plati:

Var interesēt arī citas līdzīga izskata plates, kuras varētu būt no tā paša komplekta. Interesēt var arī citas daļas no tehnikas, kurā šādas plates ir izmantotas kā arī daļas no oriģinālajiem PDP-11 skaitļotājiem. Protams, nemeklēju to visu par velti, gan jau par atlīdzību vienotos.

Senior Member
    Jan 2011
    ūdensgalvas pilsēta 27432346 (just phone, no SMS!)
    3,410

Pajautā Siguldas Maiklam. Iespējams, viņam ir kāds lieks vai apzināts eksemplārs.
    Alles was echt ist, ist gut!

Senior Member
    Mar 2011
    747

Pajautā Siguldas Maiklam. Iespējams, viņam ir kāds lieks vai apzināts eksemplārs.
    Jap, viņam arī ir plānots piezvanīt, bet cik esam runājuši un cik pie viņa esmu bijis, E-60 vai tā daļas neesmu manījis. Šis ir no vienas rūpnīcas, kurā tas it bijis paredzēts kā robota vadība, bet nekad arī nav izmantots un tādā industriālā izpildījumā, iespējams, tas panelis nekad nav bijis.

Senior Member
    Mar 2011
    747

Šo projektu, cik nu brīvais laiks ļauj, lēnām bīdu uz priekšu. Bet jo vairāk iespēju tiek apzināts, jo vairāk gribas izdarīt, gan jau ne man vienam tā. Ar krievu retro kompīšu foruma palīdzību esmu to gan iedarbinājis, gan sapratis kā rīkoties, bet daudz kas vēl trūkst. Tad nu šim projektam ar naivu cerību meklēju:

1. Šāda tipa monitoru JEBKĀDĀ stāvoklī (bez tā apakšējā bloka).

2. Šādu diskešu iekārtu bloku vai jebkādas tā daļas (ārzemju 5" diskešu draivi neder):

3. Šāda tipa plati jebkādā stāvokli, kaut vai bez cēlmetālus saturošajām detaļām:

Var interesēt arī citas līdzīga izskata plates, kuras varētu būt no tā paša komplekta. Protams, nemeklēju to visu par velti, gan jau par atlīdzību vienotos.

Member
    Feb 2015
    30

Tas displejs, ja pareizi atceros IE-15, jau sastāvēja no augšējas daļas, kura bija analogā video daļa, un apakšējā bloka , kura bija visa ciparu daļa un kopējais barošanas bloks. Apakšējā blokā vienā sānā bija barošanas bloks un bija četras plates - viena visā platumā ("procesors"') un trīs pusplates - virknes interfeiss, ekrana RAM un simbolu ROM.
    Pēc RPI es apkalpoju šādus displejus, arī šīs 5 collu disku iekārtas. Sākumā gan Elektronika-60 bija ar 8collu iekārtām. Šīs 5 "' man parādījās tikai ar DVK datoriem, kuri praktiski bija šī displeja un Elektronika -60 apvienošana vienā korpusā.
    Displeji bija pieslēgti pie M-6000 skaitļošanas mašīnas. Mans diplomdarbs bija virknes interfeisa izstrāde M-6000 savienošanai ar šo displeju.
    No tā laika man palicis ir tikai displeja barošanas bloks un koka kastītes, kurās displejiem no rūpnīcas nāca līdzi kaudze ar rezerves detaļām. Paskatīšos, vai kādā garāžas stūri nav vēl kaut kas no tā laika. Pats vairāk kā 25 gadus ar elektroniku neesmu saistīts, tikai tagad atkal sāku kaut ko lodēt.

Senior Member
    Mar 2011
    747

Pirmkārt jau paldies par stāstu par darbu ar šo tehniku pirms gadiem 30.
    Viss ir pareizi, bildē displejs ir komplektā, bet tā apakšējā "kaste", jeb pats terminālis man jau ir, plus šajās brīvdienās izdevās to iedarbināt, tā dēļ arī sāku meklēt pašu monitoru. Pagaidām tā vietā caur pāreju pieslēgts neliels pārnēsājamais TV, lai vismaz kaut ko varētu redzēt. Par platēm - pusplates tajā ir četras, bez uzskaitītajām ir arī programmas ROM.
    Nepilnā komplektācijā man ir gan DVK kompītis, gan arī Elektronika-60. Pagaidām cenšos salasīt jau strādājošo DVK kaut cik komplektā, nākotnē centīšos arī Elektroniku salikt, lai gan pagaidām izskatās ļoti grūti atrast oriģinālās plates.
    Katrā ziņā ja nu atrodas kas interesants, labprāt sarunātu kādu maiņu.

Senior Member
    May 2006
    Lielvārde
    3,835

Svētdien kravājām vienu veca radioamatiera, kurš nesen aizgāja uz citiem medību laukiem, šķūnīti. Tur atlikām krievu monitoru. Marku nepateikšu, jo darbu aojoms bija tik liels, ka ne da aparātu identifikācijai. Ja ir interese, apskatīšos modeli.

Senior Member
    Mar 2011
    747

Didzi, jā, interesē, paldies. Bilde būtu vislabāk, bet pietiktu ar modeļiem. Ja nu kādas plates līdzīgas augstāk liktajai bildei tad tas arī būtu interesanti. Protams, nemeklēju to par velti.

Senior Member
    May 2006
    Lielvārde
    3,835

Plates laikam sen sadalītas metālos, bet monitors atradās. Man pašam neko nevajg, ne jau mana manta. Varēsi par samaksu ar atraitni runāt. Pārkraujot literatūru atradās divas monitoru pases Eļektronika MC 6105 un moņitor displeinij VKP 292-1(krievu burti). Vai pase no konkrētā monitora, nezinu, bet apskatīšos. Vārdu sakot, ja būs kas interesants, atlikšu.

Senior Member
    Mar 2011
    747

Liels paldies! Tad gaidu precīzus monitoru modeļus un pēc tam jau sarunāsim sīkāk ko un kā.

+