Warning: Illegal string offset 'name' in [path]/includes/functions.php on line 6439
Barošanas bloks
+
1 2

thread: Barošanas bloks

Senior Member
    Nov 2014
    132

Barošanas bloks

Iegādājos ebaya šādu barošanas bloka (30V 3A) ar strāvas ierobežošanu pcb:

Barbloka shēma ir šāda:

Lieta tāda, ka barošanas bloks paredzēts lietošanai ar 24V (AC) trafu, bet es gribētu lietot 42V (AC) trafu, bet tāda gadijumā neizturēs opampi. Ko jūs ieteiktu darīt? Tāpat ir doma pārtaisīt barbloku uz vismaz 5A. "sobrīd galvenā problēma kā izmantot šo trafu? Trafu pārtīt es negribu un citu trafu izmantot arī negribu, vienīgie opampi ko atradu ar tādu pašu kāju izvietojumu ir uz 44V barošanu kas ir par maz.

Senior Member
    May 2009
    Talsu raj
    1,088

Sanaak, ka ar 44Vrms opampu barsohana buus ap +60/-5V. Tur arii citi komponenti buutu jaamodificee, piemeram C1 jaaizveelas ar attieciigi lielaaku spriegumu. Ja par sheemas modifikaaciju, tad teoreetiski var taisiit atseviskju, zemaaka U baroshanu opampu V+. Tikai tad max izejas spriegums nebuus lielaaks par apt. opampu [V+]-1.4V. Jebkuraa gadiijumaa baigaa celjinu graiziishana.

Varbuut kaads var izskaidrot, ko dara Q1? Kaut kaa diivaini liekas, ka var tikt pa taisno iisinaata U2 izeja.

Senior Member
    Jun 2006
    Cēsu novads
    994

Mēģināju izdomāt, kam tas Q1 varētu būt domāts. Viņš ir atvērts, un aizver izejas traņus divos gadījumos: kad ir pārāk zems opampu negatīvais barošanas spriegums, un kad ir pārāk augsts barošanas spriegums, nu un dažādās šo situāciju kombinācijās. Ja opampiem nav negatīvā barošana, shēma nestrādās korekti, un tad nu varētu domāt, ka Q1 ir paredzēts, lai glābtu situāciju šajā gadījumā, piemēram tūlīt pēc ieslēgšanas. Nekur nevarēju ieraudzīt, kas tie par opampiem, lai varētu apskatīties datašītu, kāda tiem ir izeja. Var jau gadīties, ka tie šādu piegājienu piecieš. Katrā ziņā pie cita barošanas sprieguma šī ķēde ir jāpārrēķina. Jārēķinās, ka pie paaugstināta barošanas sprieguma arī jaudas tranzistors pastiprināti karsīs, es pat gribu teikt, ka karsīs vājprātā, salīdzinot ar to barošanas spriegumu, kas shēmai paredzēts. It sevišķi, ja vēl ir vēlme palielināt strāvu. Bet vispār šī shēma man nepatīk kā tāda, un konkrētajai vajadzībai liekas galīgi nepiemērota. Pie dotajiem spriegumiem un strāvām es skatītos uz kādu impulsu barokli, ja vien tas nav paredzēts kādām īpašām vajadzībām, kur ir darīšana ar mikrovoltīgu signālu apstrādi, un impulsnieks varētu radīt traucējumus.
    p. s. Kaut ko ierakstīt šajā daudz cietušajā forumā ir vienas vienīgas mocības.

Senior Member
    Nov 2014
    132

Opampi ir TL081. Vakar izmēģināju šādu variantu.
    Padevu uz traņiem 19V no cita barokļa. bet strāvas regulēšana nestrādā un izejā stāv 4,6V. Bija ideja shēmu nobarot ar mazāku trafiņu, bet traņus ar lielo. Varbūt lodēt opampiem pie + barošanas stabilitronus?

Senior Member
    May 2009
    Talsu raj
    1,088

Paldies, M_J.

korkis, kur Tu sheemaa sleedzi jaunaas baorshanas miinusu?

Senior Member
    Nov 2014
    132

Turpat kur vecās barošanas -

Senior Member
    Nov 2014
    132

Šo forumu vispār kādreiz salabos?

Senior Member
    May 2009
    Talsu raj
    1,088

Par 4.6V uzreiz nezinu, bet to, ka nestraadaa straavas reguleeshana izskaidro tas, ka [-] ir nepareizaa R7 pusee piesleegts.
    Par stabilitroniem - es taa aptuveni biju iedomajies, jo domaaju, ka Tev ir tikai 42V trafs pieejams

Senior Member
    Nov 2014
    132

Mjā to pa dienu jau sapratu . Bet pieliekot otrā pusē spriegums iznāk vel mazāks, šķiet, ka japiemeklē R13 vērtība, laikam ielikšu tur poci.

Senior Member
    May 2009
    Talsu raj
    1,088

Es iisti laikam nesapratu tos Tavus spriegumus. Tu baro izejas pakaapi ar 19V, bet kur palika 42Vac? Ar kaadu U baro paareejo elektroniku?

+