Warning: Illegal string offset 'name' in [path]/includes/functions.php on line 6439
35 AC-212 pareiza mērena uzlabošana -
+
1 2 3 4

thread: 35 AC-212 pareiza mērena uzlabošana

Senior Member
    Mar 2016
    113

piekritu, ka vadu nomaina dos iespējams tikai 0.000... atšķirību. Es to vairāk daru, jo to vadu nav daudz un tāpat man iznāk palodēties, jo mainu ligzdas ieejas tumbai un pie reizes parlodēju vecos lodējumus.
    vadi tiešām ir tie 0.5 nu varbut 0.6 neesmu mikrometru licis klāt kaut varētu, jo vadi man stāv tepat un tumbas ir oriģinālas.
    bet labi vien ka atvēru, jo piemēram pīkstuļiem ir alumīnija korpuss, un pienākošie vadi bija tā pielodēti ka tie gandrīz skarās klāt tam korpusam, labi ka to darija tikai viens , ja būtu otrs tad man būtu īsais.

man personīgi gribas saprast vai bez kastes spraugu noblivešanas ir vēl vērts kardināli mainīt to oriģinālo filtru vai vienkārši atstāt viņu.?
    varbūt spoles pārstiprināt tā ka tās ir viena pret otru nevis paralēli bet perpendikulāri lai neveidojas transformatora efekts uz augstākām frekvencēm, kur spolēm stāvot paralēli vienas mag lauks var radīt indukciju blakus esošajā?
    tehniski tas nebūtu nekas sarežģits pārveidot šos stiprinajumus.

Senior Member
    Oct 2014
    189

izvieto katru attiecigu filtru pie skalruņa

Senior Member
    Apr 2007
    2,090

par to 0,5mm vadu. visaadi protams var buut, bet nu tomeer sho skaitli mazliet apshaubu jo pie 4 omu akustikas un jaudiigaaka pastiprinaataaja ilgstoshi klausoties tam vadam jau sen vajadzeeja izkust.
    lai nu kaa, njemot par pamatu 0,5mm vadu, taa pretestiiba liidz filtram sastaada 0,09 omus. LPF filtraa staav 2,1mH spole, pie 1,2-1,4mm diametra tinuma ( isegrims kaa popovenju eksperts var palabot ) taa pretestiiba nekaadi nebuus mazaaka par 0,5-0,6 omiem. Pie 4 omu ZF skaljrunja dempinga faktors sastaada kritiskus 6-8 tikai ar LPF spoli vien, nenjemot veeraa " vadu nomainju " , liidz ar ko vada mainja principiaali ir vairaak dekoratiiva/psihologjiska shajaa gadiijumaa ....
    BEZ mērījumiem jebkāda RRR malkas kastes pārbūve tāpat ir tikai un vienīgi psiholoģisks un dekoratīvs laika pavadīšanas veids.

Senior Member
    May 2006
    Lielvārde
    3,835

Es arī uzskatu, ka bez mērijumiem nav nopietni kautko pasākt. Es darītu tā, ņemtu kādu elektret mikrofona kapsulu(diez vai plauktiņā autoram stāv mērmikrofons) slēgtu to pie datora un ar kādu no brīvi pieejamajām programām nomērītu abu tumbu parametrus. Jā, tie, konkrētajā telpā, nebūs sertificējami mērijumi, bet abām tumbām jābūt vienādākiem. Tad vienu tumbu sākam šķuningot, bet otru atstājam kā etalonu un salīdzinam rezultātus. Galvenai, ''labratorijas darba'' laikā nedrīkst mainīt mikrofona atrašanaš vietu un pat krēslu telpā nedrīksr pārbīdīt. Tad salīdzinošie mērijumi būs precīzi. Uz ausi kautko testēt, tas ir pilnīgi garām.

Senior Member
    Mar 2016
    113

Es laikam aprobežošos ar vadu pārlodēšanu, lodējumu un savienojumu sakartošanu , oriģināli neprecīzi iebāzto blīvgumiju sakartošanu un hermetizāciju un vates maisu salikšanu vietās, kur tie netraucē fāzinventora darbu , respektivi nav aizbāti priekšā rorei.
    citiem vārdiem sakot nekādas kardinālas izmaiņas tumbas ģeometrijā vai uzbūvē laikam šobrid neveikšu, daļēji laika trukuma dēļ.
    pēctam jau vienmēr var atvērt un papildināt, ja būs vajadzība.

es šeit vairāk gribēju vienkārši dzirdēt kādus dzīvē pārbaudītus un atstrādātus paņēmienus , jo s90 ir tik daudziem bijušas un tik daudzi ir gar tām ņēmušies ka domāju ka tur varētu būt kādi droši pārbaudīti risinājumi kurus var darīt bez mērīšanas.

Senior Member
    May 2006
    Lielvārde
    3,835

Nu nav tā mērīšan nekas baigi sarežģīts. Visādā ziņā tas ir nesalīdzināmi vienkāršāk, kā mocīties kauto darīt uz ausi. Protams, pilns internets ar S90 šķūningošanas aprakstiem, bet es 99% no tiem neticētu. faktiski, Tev patreiz ir optimālais variants, novērst rūpnieciskās ražošnas lažas, ko vajag pārlodēt, ko vajag pielīmēt un būs kā ar kvalitātes zīmi krievu laikos mēneša sākumā taisītas. Mans viedoklis, vispār neko tām tumbām nepārtaisīt. Faktiski S90 būtu gan skaļruņi jāmaina, gan filtri jāpārtin, gan kondensatori jāmaina, u.t.t. Beigās sanāk lētāk nopirkt normālas modernas tumbas un nečakarēties.

Senior Member
    Oct 2014
    189

hobijs/zinašanas nav bezmaksas

Senior Member
    Mar 2016
    113

Nu internets ir gan pilns ar sūdiem piekrītu, un arī tie izslavētie krievi savos forumos nevienmēr tās gudrakās lietas saraksta.
    Esmu redzējis kur džeki sabāž tās tumbas pilnas ar to reljefēto uz putu bāzes angliski tā saucamo "FOAM" un beigās "bass" "noslāpst".

Nu kopsummā jāsaka viņas jau neskan arī tik sūdīgi, ar normālu pastiprinātāju kam ir jaudas rezerve un kvalitatīviem ierakstiem ir pat tīri ok.
    Nujā mainot skaļruņus filtri būtu jāpartin tas saprotams, cik palasīju tur laikam pikstulis un vidējo frekvenču sakļrunis ir tas ko visi vaino , basinieks var palikt oriģināls cik sapratu.
    Kas attiecas uz kondensatoriem, a kas vainas krievu saeļotā papīra kastītēm? Jo kā zinām ir jau cilvēki kas saka ka starp diviem labas kvalitātes kondensatoriem viņi dzirdot atšķirību, bet es domaju tas ir fufelis un 99% gadijumos placebo efekts. pie nosacijuma ja tehniskie parametri ir līdzvērtīgi tad jāskan arī identiski un šeit rodas jautājums kādi tad kondesatori teiksim filtrā būtu labaki par šiem krievu papīrniekiem?

Senior Member
    May 2006
    Lielvārde
    3,835

Es jau arī teicu, ka labāk atstāt visu kā ir. Ja par kondensatoriem, tad arī uzskatu, ka krievu papīrniekiem nav ne vainas filtros. Vot Simfonijas tumbu filtros, kur elektrolītiskie kondensatori nav īsti vietā. Vienīgi dzirdēts, ka S90 filtra kondensatori gadās brāķi. Nevaru apgalvot, pašam nav gadījies, bet par krievulaiku produktiem nav ko brīnīties. Protams, plastmasas datortumbiņu laikmetā, S90 klases tumbas skan neslikti, bet pēdejos četrdesmit gados pasaules akustikas izstrāde nav stāvējusi uz vietas un tagad nopērkamas tumbas ar daudz labāku skanējumu. Nu jā, cena gan būs lielāka kā par S90.

Senior Member
    Mar 2016
    113

Nu domāju tā akustika kas mūsdienas skanētu labi ir krietni padārga, jo ja japāņu Onkyo integra m5060r pastiprinātājs toreiz maksāja teiksim 300 vai cik tur dolāri , 80to sākumā, tad tagad par to pašu prasa 1000 un vairāk pat atkarībā nos stāvokļa, man noveicās tādu dabūt misenē par velti un atrestaurēt un salabot skanošu.
    bet skatoties mūsdienu līdzīgu "hi-end" galu uz līdzīgām jaudām tad videji stipreklis maksās uz pāris štukām un tumbas pielauju ka labas no augstvērtīga koka un labiem skaļruņiem tikpat un vairāk.
    taka es kā praktiskais latvietis izroku labu stiprekli musorā ko kāds nav spējis salabot un dabuju s90 par staburadzes tortes cenu , nav slikti.

pašas kastes ir diezgan labā stāvoklī , pāris vietās mazas švīciņas, kāds būtu ieteicams produkts ar ko to finierējumu uzpulēt vai atjaunot lai spīd vai varbūt kautkādu aizsargkārtu, pats neesmu galdnieks, zināmi ir bet parcik kastes labas negribētos tērēties tur kautko dikti pārfinierēt vai lakot, varbūt ir kādi produkti veikalā ar kuriekm var droši uzspodrināt to pašu original finieri? to stāvēšanas absūbējumu un putekļu kārtu noņēmu ar logu salvetēm un tagad ir tāds tīrs un gluds bet prasītos vēl druscīt to spodrumu jo zinu ka no "zavoda" viņas bij bišk dzidrākas.

paldies.

+